''ГДЕ ЈЕ ЦРНА ВРАНА УБИЛА СОКОЛА'' Постављена спомен-плоча у част убијеног полицајца-мајка мазила слику сина
У ЧАСТ младог лозничког полицајца Николе Крсмановића (34), на месту где је убијен пре тачно четири месеца, данас је постављена меморијална спомен-плоча као трајни подсетник на њега и место где је изгубио живот на дужности.

FOTO: Privatna arhiva
То је учињено у присуству његове мајке Љиљане и оца Миленка, фамилије, бројних пријатеља и колега из полиције и Жандармерије, начелника Управе граничне полиције Драгана Самоловца, челних људи ПУ Шабац, ПС Лозница као и Драгане Лукић, градоначелнице Града Лознице са сарадницима.
У име Николиних колега обратио се командир станице граничне полиције ‘’Трбушница’’, Милан Благојевић који је, поред осталог, рекао да је Никола дао живот како би грађани Србије живели безбедно и ‘’да његова храброст није била тренутак одлучности, то је била храброст која долази из дубине његовог срца, љубави према ономе што ради и посвећености полицијском послу’’.

Printscreen/Facebook
- Породици нашег хероја желим да кажем – Знамо да ништа не може испунити празнину која је остала за њим, али нека вам утеху пружи сазнање да је Никола отишао као херој, остављајући неизбрисив траг. Његова храброст урезана је у срца свих нас. Његово име и дело никада неће бити заборављено. Ова плоча стоји овде као вечни подсетник на Николу, човека који је био оличење храбрости, али и на вредности које би сви требали да негујемо. Никола хвала ти што си био светионик храбрости у свету пуном изазова, нека твој дух настави да нас инспирише да будемо бољи, храбрији и захвалнији. Почивај у миру неустрашиви јуначе – казао је Благојевић, а онда су свештеници освештали спомен-плочу.
Одајући почаст убијеном полицајцу неким колегама и пријатељима кренуле су и сузе, а најдирљивији је био тренутак када је Николина мајка пришла спомен обележју и дуго мазила синовљеву слику. На спомен-плочи стоје стихови ‘’Окадите место од туге и бола, Где је црна врана, убила сокола, Где је сестра душу у црно завила, Где се оцу ноћас слава угасила… Несуђена жена бурму сахранила, Окадите мало кољива и вина, Нека на тамјан мирише тишина’’, - Жандармерија и СГП Трбушница.
Подсетимо, пред поноћ 17. јула, у 23.50, на улазу у град Лозницу у близини кафане ‘’Лозничка ноћ’’ приликом рутинске контроле аутомобила тутинских регистарских ознака убијен је Крсмановић а рањен његов колега Вјекослав Илић (50). На њих је пуцао Фатон Хајризи (38) кога је непуних 40 сати касније елиминисала српска полиција на падинама планине Гучева, где је пуцао на припаднике САЈ-а. Никола је био полицијски службеник Станице граничне полиције Трбушница. У МУП-у је радио од 2009. године, завршио је СШУП у Сремској Каменици, а од 2012. до 2023. године, био припадник Београдског Одреда Жандармерије. Није се женио ни имао деце, а иза њега су остали родитељи и сестра. Почива на локалном гробљу у Драгинцу.
(Курир)
БОНУС ВИДЕО: ПОЧАСНИ МАРШ У ЧАСТ УБИЈЕНОГ НИКОЛЕ: Непрегледна колона људи кренула ка гробљу

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући
ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.
27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

НЕОБЈАШЊЕН ФЕНОМЕН: Мноштво змија долази у цркву сваке године на Велику госпојину - "поштују" стари календар (ФОТО/ВИДЕО)
ПРАВОСЛАВНИ верници 28. августа славе Велику госпојину, а занимљив феномен, који наука још није објаснила, везује се за овај празник на грчком острву Кефалонија. Додуше - не за 28. август, већ за 15. када се Велика госпојина славила по старом календару. У то време, сваке године, у једну цркву долази велики број змија, што је навело маштовите локалце да исконструишу бројне легенде.
28. 08. 2025. у 11:02
Коментари (0)