"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: Проглашени нови добитници националних пензија
НАЦИОНАЛНЕ пензије добило је 24 уметника, сазнају "Новости".

Foto: N.Skenderija/Shutterstock
Решење о додели Признања за врхунски допринос националној култури, односно култури националних мањина, усвојила је Влада Србије на јучерашњој седници, а на предлог Министарства културе.
Уметници, односно стручњаци у култури који су стекли право на исплату овог признања примаће месечни нето износ од 1. јануара 2025. од 97.835 динара, а бруто 116.470 динара. Месечну надокнаду са овогодишњим добитницима за ово признање примаће укупно 242 добитника.

"ТО ЛИЦЕ, ТЕ УСНЕ..." Трамп поново изазвао пажњу коментаром о својој портпаролки Каролин Левит (28)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поново је доспео у жижу јавности због необичног коментара о изгледу портпаролке Беле куће Каролин Левит.
14. 10. 2025. у 14:48

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.
14. 10. 2025. у 13:06

"ПАЦОВИ ПОБЕГЛИ" Како је Павковић говорио после хапшења у Сабљи: "Најстрашнији је затвор у отаџбини! Војска са атентатом на Вука нема ништа"
НЕКАДАШЊИ начелник Генералштаба Војске Југославије генерал Небојша Павковић преминуо је данас у Београду, у 79. години.
20. 10. 2025. у 18:59
Коментари (0)