БИБИЛОТЕКЕ НЕЋЕ МОРАТИ ДА ПЛАЋАЈУ ТАРИФУ НА ПОЗАЈМЉЕНЕ КЊИГЕ: Одлука Владе Србије
Влада Србије донела је на Иницијативу Министарства културе решење којим се обуставља извршење Тарифа коју је донела Организација за остваривање репрографских права. Стављањем тарифе ван снаге јавне бибилотеке неће бити у обавези да плаћају новчану накнаду од 15 динара по позајмаљеном примерку књиге.

архива
Министарствао културе је упутило предлог Уставном суду за оцену уставности и законитости тарифе ООРП.
Влада Србије усвојила је и Уредбу о начину употребе и набавке двоазбучних ћириличко латиничких тастатура којом се доприноси ефикаснијој и одрживој примени свих одредби Закона о употреби српског језика у јавном животу и очувању ћирличног писма кроз обавезну употребу оваквих тастатура.

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"
РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.
10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем
ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.
10. 08. 2025. у 18:11

Овако изгледа кућа Милана Борјана која је демолирана: Лопов однео и снимач видео надзора (ФОТО)
"ХВАЛА полицији града Београда на брзој реакцији и сјајном односу према послу."
11. 08. 2025. у 09:52
Коментари (0)