ОПРЕЗ НА ПУТЕВИМА: Агенција за безбедност саобраћаја упозорава на веће гужве, мању видљивост и опасност употребе алкохола

30. 12. 2024. у 15:49

АГЕНЦИЈА за безбедност саобраћаја апелује на све учеснике у саобраћају да због повећаног интезитета на путевима буду посебно опрезни током предстојећих празника.

ОПРЕЗ НА ПУТЕВИМА: Агенција за безбедност саобраћаја упозорава на веће гужве, мању видљивост и опасност употребе алкохола

Фото: Новости

- Већи обим саобраћаја и повећано учешће осетљивих категорија значи и повећан ризик од настанка саобраћајних незгода. Посебан апел упућујемо возачима да обрате пажњу на пешаке, како у насељу, тако и у близини тржних центара, где се очекује повећана мобилност ове категорије - поручују из АБС.

У време празника, подсећају, повећан је и утицај алкохола на настанак незгода. Алкохол је, поред неприлагођене брзине, најчешћи фактор настанка саобраћајних незгода са настрадалима у овом периоду.

- Апелујемо на возаче да брзину кретања возила прилагоде ограничењима брзине, а пре свега условима саобраћаја и стању пута, као и да не возе под дејством алкохола. Током нерадних дана за време празника повећан је и обим транзитног саобраћаја, присутнија су путовања на дуже релације, а највећи број становника иде ка планинским центрима и одмаралиштима. Апелујемо на возаче да се на време адекватно припреме за путовање и користе зимску опрему, односно да зимске пнеуматике, и да у пртљажнику имају одговарајуће ланце или друга средства за повећање тракције. У овом периоду године очекивана је појава магле, а коловози су влажни и клизави - напомиње АБС.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БЕБА ИЗ СРБИЈЕ СЕ УГУШИЛА НАОЧИГЛЕД РОДИТЕЉА: Незапамћена трагедија на Халкидикију

БЕБА ИЗ СРБИЈЕ СЕ УГУШИЛА НАОЧИГЛЕД РОДИТЕЉА: Незапамћена трагедија на Халкидикију

БЕБА из Србије, стара свега 13 месеци, изненада је изгубила живот у једном угоститељском објекту на Халкидикију. Како наводе грчки медији, ова незапамћена трагедија одиграла се пред очима дететових родитеља.

16. 07. 2025. у 14:33

Коментари (0)

БЕЖИ, РАЗБИЋУ ТЕ Шешељ отео телефон водитељу, па кренуо да чита наглас: Ево, то су његови извори (ВИДЕО)