СТАРТОВАО ЈЕДИНСТВЕНИ ИНФОРМАЦИОНИ СИСТЕМ ЗА СУФИНАНСИРАЊЕ МЕДИЈСКИХ ПРОЈЕКАТА: Почео рок за избор чланова комисија

08. 01. 2025. у 15:14

С почетком нове године на снагу је ступио Правилник о начину успостављања и садржини Јединственог информационог система за спровођење и праћење суфинансирања пројеката у области јавног информисања (ЈИС). Тиме је, како наводи Министарство информисања и телекомуникација, унапређен поступак пројектног суфинансирања и олакшано остваривање његове пуне транспарентности.

СТАРТОВАО ЈЕДИНСТВЕНИ ИНФОРМАЦИОНИ СИСТЕМ ЗА СУФИНАНСИРАЊЕ МЕДИЈСКИХ ПРОЈЕКАТА: Почео рок за избор чланова комисија

Фото Танјуг, АП, ЕПА,Супербус, РТС, РТВ, Документација „Новости“ и „Борбе“, Википедија и Фејсбук...

Онлајн портал ЈИС је на располагању корисницима, и то на званичној интернет презентацији Министарства. Пуштање у рад платформе ЈИС одвијаће се кроз две фазе, које ће бити усклађене са временским оквиром спровођења конкурса.

Током прве фазе, Министарство позива све обвезнике уноса података и докумената, односно органе који расписују конкурсе у области јавног информисања, као и учеснике конкурса, да почевши од 8. јануара, у року од 15 дана, именују једно или више овлашћених лица која ће у име и за рачун обвезника вршити послове уноса података и докумената преко портала ЈИС-а.

Такође, од 8. јануара почиње и рок за пријаву кандидата за чланове комисија за избор пројеката који ће бити суфинансирани.

У другој фази, која ће почети са радом током друге половине јануара, биће омогућене функционалности објављивања конкурса, као и могућност пријаве медијских пројеката на конкурс за суфинансирање.

Информација о почетку друге фазе биће благовремено објављена на званичној интернет презентацији Министарства.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!

29. 11. 2025. у 08:00

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.

28. 11. 2025. у 14:45

ИСПЛИВАО СНИМАК: Шериф пева - Смрадови су преко Дрине прешли - а тврди да песму никад није изводио

ИСПЛИВАО СНИМАК: Шериф пева - "Смрадови су преко Дрине прешли" - а тврди да песму никад није изводио

БУРА око фотографије и снимка фолкера Аце Лукаса са Насером Орићем, некадашњим командантом јединица Армије РБиХ у подручју Сребренице током рата у Босни и Херцеговини, не стишава се. И даље актери "кафанског сусрета" изазивају велику пажњу, а сад је у центру певач Шериф Коњевић, који је позвао српског певача да присуствује приватној прослави у ресторану у центру Сарајева, где је био позван и Насер Орић.

02. 12. 2025. у 12:35

Коментари (0)

Ако су руже, процветаће - Одржана премијера документарног филма о првом Фајнл фору Партизана