ЈЕДИНСТВЕНА ПРИЛИКА ДА СЕ ОДА ПОЧАСТ ВЕЛИКОМ СРПСКОМ ГЕНИЈУ: Пројекција филма "Бежично" одушевила публику у Вићенци (ФОТО)
МУЗЕЈ Николе Тесле наставља са успешном турнејом филма „Бежично“, обележивши Савиндан у Вићенци.
Музеј Николе Тесле
У оквиру светосавске академије „Од Савине мудрости до Теслине визије“, коју је 1. фебруара 2025. године организовала Српска допунска школа „Свети Сава“, одржана је и посебна пројекција филма.
Музеј Николе Тесле
Ученици из Вићенце, Бусоленга, Алонтеа, Арзињана, Валдања, Скиа, Роверета и Басана дел Грапа предвођени својим учитељицама Јасмином Стојковић, Магдаленом Доневски и Драганом Пречаница приредили су инспиративан програм, славећи српску историју, духовност и културу. Кроз песму, игру, рецитације и глуму, оживели су ликове Светог Саве и Николе Тесле, повезујући њихово наслеђе са данашњим временом.
Након свечаног програма, током ког се присутнима обратила директорка Музеја Николе Тесле, госпођа Ивона Јевтић захваливши се домаћинима на гостопримству и истакавши да је Никола Тесла био не само научник, већ и симбол снаге духа, упорности и вере у заједништво, публика је имала прилику да ужива у филму „Бежично“.
Овај догађај био је јединствена прилика да се кроз уметност и науку ода почаст великом српском генију и да се, у духу светосавља, још једном нагласи значај образовања и знања.
(Пинк)
Препоручујемо
ОВО НИКО НИЈЕ ОЧЕКИВАО: Метеоролог Тодоровић открио какво нас време чека у децембру
02. 12. 2025. у 22:13
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ИСПЛИВАО СНИМАК: Шериф пева - "Смрадови су преко Дрине прешли" - а тврди да песму никад није изводио
БУРА око фотографије и снимка фолкера Аце Лукаса са Насером Орићем, некадашњим командантом јединица Армије РБиХ у подручју Сребренице током рата у Босни и Херцеговини, не стишава се. И даље актери "кафанског сусрета" изазивају велику пажњу, а сад је у центру певач Шериф Коњевић, који је позвао српског певача да присуствује приватној прослави у ресторану у центру Сарајева, где је био позван и Насер Орић.
02. 12. 2025. у 12:35
Коментари (0)