ЕПИСКОП ХЕРУВИМ: Отац Серафим Роуз је упозоравао да људско друштво никако не може да изађе из зачараног круга револуција јер је револуција
ЕПИСКОП Херувим из Епархије осечкопољске и барањске огласио се на Инстаграму, поручивши да нас друга недеља Великог Часног поста, подсећа на праву и истинску молитву која води чистој вери.
Фото: Инстаграм/eparhijaoseckopoljska
- Ова недеља, друга недеља Великог Часног поста, подсећа нас на праву и истинску молитву која води чистој вери. Ми знамо да су исихасти били борци за чистоту вере и да су се подвизавали крстолико. Крст треба да буде победитељ над смрћу а молитва да умива душу и чисти наше срце. О тим и таквим вредностима подучавао је и отац Серафим Роуз који је упозоравао да људско друштво никако не може да изађе из зачараног круга револуција јер је револуција машинерија Антихристова. Вечна револуција је, по речима оца Серафима, омиљено чедо нихилизма. Тих зала и обмана, као друштво рањиво и подељено, треба да се чувамо исихастичком молитвом која стално треба да трепери у нама: Господе Исусе Христе, Сине Божји, помилуј ме грешнога - наведено је на Инстаграму Епархије осечкопољске и барањске.
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)