БИЛАТЕРАЛНИ ОДНОСИ ФРАНЦУСКЕ И АФРИЧКИХ ЗЕМАЉА: Предавање др Александре Колаковић на тему "Француска и Африка (трећи део - Тунис)"
ОДНОСИ Француске и Туниса, обележени су колонијалним и постколонијалним периодом, као и актуелним међународним односима . Француска је успооставила протекторат у Тунису 1881. године, а до 1956. обављала је економску, војну и политичку контролу над Тунисом - каже др Александра Колаковић.

ФОТО:КЦНС
- Иако су развили инфраструктуру земље, и омогућавали привредни развој, Французима, као и свим колонијалним силама, на првом месту било је остваривање француских економских интереса - каже др Колаковић.
Она истиче да су Тунишани током колонијалног периода пружали отпор и развијали националне покрете. Односи Француске и Туниса данас су обележени везама у економској, дипломатској и културној сфери, а највећи изазови за обе земље представљају области људских права, миграција и безбедности.
Предавање др Александре Колаковић "Француска и Африка (трећи део - Тунис)" може се погледати на Јутјуб каналу Културног центра Новог Сада.

ЧЕТИРИ ЗЕМЉЕ ЕУ ОДБИЛЕ ТРАМПОВ ПЛАН: Неће да купују америчко оружје за Украјину!
ЧЕТИРИ европске земље одбиле су да учествују у пројекту председника САД Доналда Трампа о куповини америчког оружја за Украјину.
16. 07. 2025. у 14:12

БЕБА ИЗ СРБИЈЕ СЕ УГУШИЛА НАОЧИГЛЕД РОДИТЕЉА: Незапамћена трагедија на Халкидикију
БЕБА из Србије, стара свега 13 месеци, изненада је изгубила живот у једном угоститељском објекту на Халкидикију. Како наводе грчки медији, ова незапамћена трагедија одиграла се пред очима дететових родитеља.
16. 07. 2025. у 14:33

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (0)