Моја Кравица млечни пакетићи за осмехе и здраво детињство
ПОВОДОМ обележавања Светског дана млека, компанија Имлек је и ове године остала верна својој традицији – посвећености деци и друштвено одговорним активностима.
Фото: Промо
Донацијом Моја Кравица производа, малишани из домова за незбринуту децу широм Србије добили су поклон пакет производа, чиме се пружа подршка њиховом здравом одрастању.
Више стотина млечних пакетића донирано је као знак бриге и посвећености незбринутој деци и младима. Ова иницијатива део је шире мисије компаније Имлек да, кроз промоцију здравих прехрамбених навика и подршку заједници, допринесе формирању лепшег детињства за најмлађе. Донација је уручена установама широм Србије које свакодневно брину о најосетљивијим члановима друштва – Прихватилишту за децу Београда, Дому за децу ометену у развоју „Колевка“ у Суботици, Установи „Витезови осмеха“ у Новом Саду, Дому за незбринуту децу „Душко Радовић“ у Нишу и Дечијем Селу „Др Милорад Павловић“ у Сремској Каменици.
- И ове године, са поносом обележавамо Светски дан млека у друштву оних којима је подршка најпотребнија – деце. Као лидер на тржишту и компанија која негује породичне вредности, настављамо традицију даривања и бриге о најмлађима. Млеко, као основна намирница богата важним нутријентима, има кључну улогу у здравом одрастању, а Моја Кравица млечни производи управо томе и доприносе. Друштвена одговорност за нас није само обавеза, већ искрено опредељење које се огледа у континуираној подршци деци, породици и заједници - истакла је Марија Маловић, регионални менаџер комуникација и корпоративних послова компаније Имлек.

Светски дан млека, који је установила Организација за храну и пољопривреду Уједињених нација (ФАО), обележава се сваке године 1. јуна како би се истакла нутритивна вредност млека и његова важна улога у исхрани људи свих генерација. За компанију Имлек, лидера у млечној индустрији региона, овај дан представља много више од симболичног датума – већ више од двадесет година то је прилика да се кроз конкретне акције подсети на значај правилне исхране, али и да се изразе вредности бриге, солидарности и друштвене одговорности које компанија доследно негује.
Обележавање Светског дана млека традиционално је усмерено на подршку деци и заједници, чиме Имлек континуирано потврђује своју посвећеност генерацијама које расту уз Моја Кравица млеко.
ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити
ИЗЈАВА председника Србије Александра Вучића, у којој упозорава да Европска унија мора да се суочи са чињеницом да се Сједињене Америчке Државе никада неће вратити старом моделу односа са Европом, објављена је као ударна вест на насловној страни светског издања руског портала Спутњик, као и на руској агенцији РИА Новости.
27. 01. 2026. у 07:44
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)
КАТАСТРОФАЛНО невреме које је погодило југ Италије изазвало је незапамћену штету, а најкритичније је на Сицилији, где се у граду Нишемију урушио чак четири километра дуг део литице. Због клизишта је више од хиљаду људи хитно евакуисано, јер је клизиште буквално однело земљу испод кућа.
27. 01. 2026. у 11:26
Коментари (0)