НЕЋЕМО ДА ЋУТИМО – МЕТА ЈЕ СТАВЉЕНА НА КУЋУ ГЛАВНОГ УРЕДНИКА ИНФОРМЕРА!
АСОЦИЈАЦИЈА новинара Србије огласила се саопштењем за јавност у којем најоштрије осуђује напад на кућу главног уредника Информера Драгана Ј. Вучићевића.
Асоцијација новинара Србије
Њихово саопштење преносимо у целости:
"Асоцијација новинара Србије (АНС) најоштрије осуђује језив, криминалан и кукавички напад на кућу главног и одговорног уредника Информера, Драгана Ј. Вучићевића! Ово није обична претња – ово је директан покушај застрашивања, притиска, линча и насилног ућуткивања, које долази као резултат бруталне кампање таргетирања новинара која се води месецима!
Када медијски активисти са Н1 и Нове систематски и свакодневно цртају мете на чела наших колега, када се репортери и уредници називају „режимским псима“, „издајницима“, „пропагандистима“, када их се пљује, шамара, полива и прети им се смрћу – не чуди што следећа мета постаје кућа! Дом! Породица! Да ли је то следећи корак ове сулуде хајке – да се новинари убијају?
Ово је фашизам у најчишћем облику. И да, ствари су отишле предалеко. Ово што се дешава у Србији је организовани, осмишљени и вођени лов на новинаре, који су криви само зато што се усуђују да мисле другачије!
Захтевамо ХИТНУ и НЕПОСРЕДНУ реакцију свих надлежних институција. Захтевамо ХАПШЕЊА. Захтевамо ЈАВНЕ ОСУДЕ. Захтевамо да се престане са сатанизацијом и дехуманизацијом новинара који нису део опозиционог јата!
Срам вас било, ви који сте ћутали, окретали главу и својим лажима помагали да се овако нешто деси. Данас су каменице на прозору – сутра могу бити молотовљеви коктели. Одговорност је на свима.
АНС поручује: нећемо ћутати, нећемо се склонити, и нећемо вам дозволити да нас убијате – ни речима, ни делима", закључују из Асоцијације новинара Србије.
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића
ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.
07. 11. 2025. у 14:04
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ
ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.
09. 11. 2025. у 13:28
Коментари (0)