РХМЗ СЕ РАНО ЈУТРОС ОГЛАСИО УПОЗОРЕЊЕМ: Пљускови са грмљавином уз град и јак ветар све ближи Србији

Биљана Ристивојевић

16. 07. 2025. у 08:22

РЕПУБЛИЧКИ хидрометеоролошки завод (РХМЗ) издао је упозорење за подручје Србије на временске непогоде, које се очекују сутра.

РХМЗ СЕ РАНО ЈУТРОС ОГЛАСИО УПОЗОРЕЊЕМ: Пљускови са грмљавином уз град и јак ветар све ближи Србији

ФОТО: Novosti

Пљускови и грмљавине који се на подручју Србије очекују сутра локално ће бити интензивнији, понегде и уз град и јак ветар и са већом вероватноћом појаве у централној и јужној Србији.

За конкретне локације издаваће се хитна упозорења један до два часа унапред.

У четвртак освежење - за викенд поново нагли пораст температуре

Данас променљиво са периодима сунчаног времена и са веома ретком (изолованом) појавом краткотрајне кише или пљуска са грмљавином. Ветар слаб и умерен, средином дана и после подне у Војводини и на истоку Србије повремено и јак, северозападни. Највиша температура од 27 на северу до 34 °С на југу и истоку земље. У току ноћи пљускови ће локално и краткотрајно бити интензивнији у западној и централној Србији.

У четвртак (17.07.) променљиво облачно и осетно свежије, на крајњем северу углавном суво, а у осталим крајевима местимично са кишом, пљусковима и грмљавином који ће бити интензивнији на југу и истоку земље.

У петак (18.07.) променљиво облачно са сунчаним периодима и углавном суво.

Од суботе до уторка (19 - 22.07.) претежно сунчано уз нагли пораст температуре, па ће почетком наредне седмице поново бити веома топло, од 35 до 40 °С.

У ноћи између уторка и среде (22/23.07.) освежење, понегде уз краткотрајну кишу.

БОНУС ВИДЕО: РФ ПИО: За бољи друштвени стандард пензионера

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РАЗГОВАРАЋЕМО СА НАТО ПАРТНЕРИМА И УПОЗОРИТИ ИХ Пленковић у страху због нових српских ракета: Озбиљно оружје!

"РАЗГОВАРАЋЕМО СА НАТО ПАРТНЕРИМА И УПОЗОРИТИ ИХ" Пленковић у страху због нових српских ракета: Озбиљно оружје!

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

СРПСКИ ДУО ЧИНИ ЧУДА: Николић и Јовић у комшилуку настављају пут ка европском трофеју