НА БАТРОВЦИМА ЗАДРЖАВАЊЕ 180 МИНИУТА: МУП о стању на граничном прелазу према Хрватској
НА ГРАНИЧНОМ прелазу батровци, на излазу из Србије према Хрватској, путничка возиламсе задржавају 180 минута и поред предузимања активности на пет излазних саобраћајних трака, саопштили су Министарство унутрашњих послова и Управа граничне полиције, додајући да је међупростор до суседне Хрватске скоро попуњен,
Фото М. Анђела
Такође, на истом граничнoм прелазу, на улазу у Републику Србију, евидентирано је задржавање путничких моторних возила од 45 минута, активно је шест улазних трака.
- Дуже задржавање путничких моторних возила није проузроковано поступањем надлежних органа Републике Србије, већ је последица туристичке сезоне као и начин рада суседног пограничног органа који примењују своје националне и процедуре ЕУ - наводи се у саопштењу МУП-а.
Министарство унутрашњих послова Републике Србије, Управа граничне полиције, остварује службене контакте са суседним страним пограничним органима и размењује информације о стању путничког саобраћаја на државној граници, у циљу смањења времена чекања и задржавања моторних возила.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)