"ДА СВЕДОЧИМО ЉУБАВИ И МИРУ У СВАКОМ ТРЕНУТКУ У СВАКОЈ ШКОЛИ" Патријарх служио молебан у Храму Светог Саве поводом почетка шкоске године

В.Н.

14. 09. 2025. у 18:11

ПАТРИЈАРХ Порфирије служио је данас литургију и молебан у Храму Светог Саве на Врачару поводом почетка нове школске године и истакао да је важно да "сведочимо љубави и миру у сваком тренутку у свакој школи".

ДА СВЕДОЧИМО ЉУБАВИ И МИРУ У СВАКОМ ТРЕНУТКУ У СВАКОЈ ШКОЛИ Патријарх служио молебан у Храму Светог Саве поводом почетка шкоске године

Фото: СПЦ

У беседи након јеванђеља, патријарх је поручио да је "свако позван да учествује у заједници са Богом и ближњима" и нагласио да је Царство Божје приказано као свадба – догађај радости и заједништва. 

"Многи одбијају позив Божји, јер виде себе као меру свега онога што јесте и што се догађа, виде себе као мерило живота и постојања. Виде свој суд као најважнији и главни суд одбацујући чињеницу да Царство Божје постоји, да свадба постоји, да смо на њу позвани и да у тој свадби важе сасвим другачији критеријуми, параметри и мерила од оних које појединачно и индивидуалистички свако поставља себи као правило и као циљ свог живота", рекао је Порфирије.

Он је додао да ће они који прихвате позив Божји, макар и слаби и грешни, "бити обрадовани загрљајем љубави", док ће за оне који га одбију тај сусрет постати мука, јер га нису желели, саопштила је Српска православна црква (СПЦ).

На крају службе, патријарх је узнео молитву за ђаке и наставнике и пожелео да нова школска година протекне у учењу доброте, врлине и међусобног поштовања. 

"Све то не само да је могуће, него јесте и најважнији и главни задатак. Да имамо врлину и доброту, да се учимо да будемо сваког дана бољи од себе, најбољи што можемо – то је смисао живота", поручио је Порфирије.

Литургији су присуствовали и епископи, свештеници и ђакони Српске православне цркве, као и верници који су се молили за успешан почетак школске године.
 

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
УКРАЈИНСКИ ВОЈНИЦИ: Погледајте шта Руси раде у Покровску, не можемо да их пратимо

УКРАЈИНСКИ ВОЈНИЦИ: Погледајте шта Руси раде у Покровску, не можемо да их пратимо

РУСКИ војници у Покровску делују као диверзанске и извиђачке групе и отежавају одбрану Украјини тиме што се пресвлаче у цивилну одећу, изјавио је командант 68. ловачке бригаде, под псеудонимом "Љути", за "Суспилне" 19. новембра.

19. 11. 2025. у 18:42

Коментари (0)

ПУТИН УПЕРИО ПРСТОМ КА ДВОЈИЦИ СРБА! Постоје проблеми...