ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте
30. 09. 2025. у 20:58
ПРЕМА најавама метеоролога, октобар 2025. почеће у Србији под утицајем продора хладног ваздуха са североистока Русије који је дошао до Немачке и Пољске, али се полако приближава ка нама што ће проузроковати развој циклона у Јонском, Тиренском и делу Јадранског мора и већ 1. октобра, у среду, у вечерњим часовима на југу и југозападу Србије почеће да пада киша.
Повезане вести
ОВОГ ДАТУМА СТИЖЕ ВЕЛИКО ЗАХЛАЂЕЊЕ У СРБИЈУ: Арктички ваздух продире кроз "бечка врата", пашће до 15 цм снега
У СРБИЈИ се ове недеље очекује прави температурни ролеркостер! Са кошавом данас стиже и снег на северу и истоку земље, а већ сутра температура скаче на пролећних 18 степени!
10. 02. 2026. у 07:19
СТИЖЕ ДРАМАТИЧНИ ВРЕМЕНСКИ ОБРТ: Метеоролог Ристић све открио - Ледени удар тик пред Сретење, ево какво ће тачно време бити за празник
ФЕБРУАР пред нама биће месец временских обрта - од јутарњих мразева и снега, преко наглог отопљења са кишом и јаком кошавом, до новог продора арктичког ваздуха и повратка зиме пред Сретење. Како најављује метеоролог Иван Ристић, Србију током месеца очекују честе осцилације температуре, снег у већем делу земље, а затим и отопљење крајем фебруара.
03. 02. 2026. у 11:15
ПРЕТИ ЛИ НАМ ЛЕДЕНИ ТАЛАС КОЈИ ЈЕ ПАРАЛИСАО САД: Ристић открио када стиже ново захлађење
ВРЕМЕНСКА прогноза Ивана Ристића за наредни период.
28. 01. 2026. у 11:45
СТИЖУ ТРИ ПОЈАВЕ И ДОНОСЕ НАМ ВЕЛИКО СМРЗАВАЊЕ: Пашће снег и у нижим пределима, руска зима закључава Србију
ЉУБИТЕЉИ праве зиме, спремите шалове и капе – прогнозе су се усагласиле! Најновији подаци водећих светских модела, ГФС-а и ЕЦМWФ-а, исписали су сценарио који се дуго чекао. Формирање снажног АТР (атлантског) блока отвара капију хладном арктичком ваздуху који креће у поход на Европу. Док се календарска година ближи крају, синоптичке карте постају све „зеленије“ и „плавље“, најављујући серију циклона који ће преко наших крајева донети оно најлепше - прави зимски амбијент и снежни покривач.
23. 12. 2025. у 08:01
РИСТИЋ ОТКРИО КАДА СТИЖЕ СНЕГ, СМРЗАВАЋЕМО СЕ: Детаљна прогноза до Божића
У НАШОЈ земљи сутра у јутарњим сатима слаб мраз, а у Бачкој, Срему, по котлинама и долинама река магла и ниска облачност. Током дана мало и умерено, а на истоку Србије и претежно облачно. Понегде се очекује и киша, која се у брдско-планинским пределима југозападне Србије у јутарњим сатима локално може и смрзавати на тлу.
16. 12. 2025. у 16:25
Најновије из рубрике
Дете оца Чавке добило тешку дијагнозу, 2. таква у свету: "Докторка из Тиршове била чувар наде - и десило се чудо" (ВИДЕО)
"НАШЕ дете било је у болници два и по месеца. Дакле, дете са једном тешком дијагнозом. Друга таква дијагноза у свету, можете да замислите."
14. 03. 2026. у 19:08 >> 19:17
"РАСНА" ИДЕОЛОГИЈА НА ПОЧЕТКУ ПРОШЛОГ ВЕКА: Жири за Међународну изложбу у Риму Надеждине поједине радове означио као "порнографске"
НОВИ велики изазов за Надежду Петровић било је спремање радова за Међународну изложбу у Риму, отворену 23. марта 1911. поводом педесетогодишњице уједињења Италије.
14. 03. 2026. у 18:00
АКО ИМАТЕ АУТО СТАРИЈИ ОД 6 ГОДИНА ВОДИТЕ РАЧУНА: Откривено када ризик од квара нагло расте
МНОГИ возачи верују да се кварови на аутомобилима дешавају изненада и без икаквог правила.
14. 03. 2026. у 17:30
СРБИЈА НА УДАРУ ОЛУЈНОГ ВЕТРА И КИШЕ Хитно се огласио РХМЗ: У овим деловима земље најкритичније (ФОТО)
РЕПУБЛИЧКИ хидрометеоролошки завод огласио се на свом званичном сајту најновијим саопштењем.
14. 03. 2026. у 16:44
Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)
ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.
14. 03. 2026. у 11:54
Коментари (0)