СТИЖЕ НЕВРЕМЕ У РЕГИОН, У ОВЕ ДЕЛОВЕ И СНЕГ: Очекују се олује са грмљавином и веома обилне падавине

В. Н.

14. 11. 2025. у 10:35

ВИКЕНД пред нама донеће нашем региону наоблачење, али ће се задржати и даље веома топло време. Киша ће падати у Словенији и на северном Јадрану. Ипак, главнина промене очекује се у понедељак.

СТИЖЕ НЕВРЕМЕ У РЕГИОН, У ОВЕ ДЕЛОВЕ И СНЕГ: Очекују се олује са грмљавином и веома обилне падавине

Фото: Принтскрин Index.hr

Тада ће у Словенији, Хрватској, Црној Гори и БиХ доћи до снажног наоблачења са обилном кишом и јаким пљусковима. Очекују се и обилнији пљускови, понегде и грмљавинске непогоде, нарочито у области Јадрана и у његовом залеђу.

Јаке грмљавинске олује очекују се на подручју Црне Горе, Далмације и Херцеговине, наводи метеоролог Ђорђе Ђурић у најновијој прогнози.

Очекују се веома обилне падавине, у већини предела и преко 50 литара, у области Јадрана преко 100 литара, а у његовом залеђу преко 200, локално и до 300  литара.

Постоји опасност од урбаних поплава и бујица, као и од матерјалне штете.

Због очекиваних временских прилика, треба редовно пратити државне и надлежне службе и понашати се у складу са њиховим најавама и упозорењима.

Фото: Горан Чворовић

 

У недељу ће до области Алпа доћи до јачег захлађења, па се очекује обилнији снег. Почетак седмице донеће вишим деловима Алпа и више од 30 цм снега, а снежна граница спустиће се и ниђе од 1000 метара надморске висне.

Снег се очекује и у вишим деловима Словеније.

У Србији се за викенд очекује право пролећно време, уз температуре и до 22-23°Ц. Погоршање времена захватиће Србију почетком следеће седмице,  а уторак ће донети захлађење и обилније падавине.

(Телеграф)

БОНУС ВИДЕО: СНЕГ НА ЈАБУЦИ УСРЕД МАЈА: Нестварни призори у Србији

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

Коментари (0)

ТОШИЋ ОТКРИО ДЕТАЉЕ РАЗВОДА: Хиљаду евра по детету и десет хиљада за летовање