ПРЕД НАМА ИЗУЗЕТНО ХЛАДНА НОЋ СА ПОЈАВОМ МАГЛЕ Хитно се огласио РХМЗ: Познато кад стиже потпуни престанак падавина (ФОТО)
РЕПУБЛИЧКИ хидрометеоролошки завод огласио се на свом званичном сајту најновијим саопштењем.
Foto: Tanjug/VLADIMIR SPORCIC
- До краја дана облачно и тмурно уз постепен престанак падавина. Увече и током ноћи делимично разведравање са запада, а пред јутро местимично слаб мраз, стварање магле и ниске облачности, нарочито у нижим пределима и по котлинама.
ПОЧЕТКОМ СЕДМИЦЕ СЛАБ ЈУТАРЊИ МРАЗ И МАГЛА. ДНЕВНЕ ТЕМПЕРАТУРЕ У ПОРАСТУ, АЛИ ОД СРЕДЕ УЗ КОШАВУ
У понедељак (01.12.) ујутро местимично слаб мраз, а по котлинама и у нижим пределима магла и ниска облачност која се може задржавати и у делу преподнева. У току дана мало до умерено облачно са дужим сунчаним периодима. Ветар углавном слаб, променљив, само на истоку Србије умерен до јак, западни. Најнижа температура од -3 до 3 °С, а највиша од 8 до 13 °С. Увече и у току ноћи по котлинама и у низијама поново се очекује местимично стварање магле и ниске облачности.
Опрез се саветује због поледице (услед залеђивања мокрих површина), нарочито у ноћним и јутарњим сатима.
У уторак (02.12.) ујутро местимично слаб мраз, а по котлинама и у нижим пределима магла и ниска облачност која ће се на појединим локалитетима задржавати и пре подне. У току дана умерено облачно и углавном суво, осим на југу Србије, где се после подне и увече очекују слабе падавине (киша у нижим, а снег у вишим планинским пределима).
Крајем дана (02.12.) на југу Баната, у доњем Подунављу и Поморављу почеће да дува умерен и јак источни и југоисточни ветар (кошава). Кошава ће променљивим интензитетом наставити да дува током већег дела прве декаде децембра, а на југу Баната повремено се очекују и удари ветра олујне јачине.
У истом периоду, магла ће бити најчешћа појава у Неготинској Крајини и у Подрињу, а повремено ће се јављати и по другим котлинама и речним долинама на западу и југу Србије. Падавине ће бити слабе, спорадичне и углавном у виду кише, док се слаб снег у прекидима прогнозира само за највише планине. - стоји на сајту РХМЗ.
Foto: Printskrin/RHMZ
Препоручујемо
ГУСТА МАГЛA И ОБЛАЧНО НЕБО! Метеоролози упозоравају на изненадни преокрет током дана, ево шта нас чека
30. 11. 2025. у 06:55 >> 07:08
СПРЕМА СЕ ВЕЛИКИ СУКОБ? ОГЛАСИЛО СЕ МИНИСТАРСТВО: На столу план евакуације туриста у случају рата
ИЗРАЕЛСКО Министарство туризма саопштило је данас да је припремило план за евакуацију око 42.000 туриста који се тренутно налазе у Израелу, уколико земља буде приморана да затвори свој ваздушни простор због страха од новог сукоба са Ираном.
26. 01. 2026. у 14:07
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: "Имам проблем што ради на националној телевизији"
ВОДИТЕЉ Огњен Несторовић без улепшавања и задршке проговорио је о свом односу са Јованом Јеремић, колегиницом која данас ради у медијској кући у којој је он некада градио своју новинарску и водитељску каријеру.
25. 01. 2026. у 20:42
Коментари (0)