УКАЗАО СЕ КРСТ НА НЕБУ! Чудо током пливања за Часни крст у Француској (ФОТО/ВИДЕО)
НА пливању за Часни крст које је данас традиционално организовано на Језеру Жонкоа, педесетак километара северно од Париза, на небу се указао крст.
Foto. privatna arhiva
- Благословени смо. Бог нам се јавио. Призор је био величанствен – поручио је за "Новости" протојереј ставрофор Жељко Симоновић, старешина цркве "Света Петка" из Бондија на париској периферији, један од организатора пливања уз Александра Васиљевића, Ненада Антића, Бојана Павловића и удружења "Деца Јасеновца".
Пред око хиљаду људи, у присуству деце из српске школе, чланова мото-клуба "Кнез Лазар", протојереја ставрофора Славише Јањића из париске цркве "Свети Сава" и оца Славка из цркве "Свети Василије Острошки" из Пјерфита, за крст је пливало педесетак учесника, међу којима је најмлађи био једанаестогодишњи Димитрије Дачић. Пливала је и Дуња Дражић (38), мајка четворо деце.
Први до крста је стигао је Младен Јанковић (26) професор техничког цртања.
G.Č.
БОНУС ВИДЕО:
Богојављење на Дрини код Љубовије: Александар Јовановић први допливао до Часног крста
Препоручујемо
ЧИН ВЕРЕ И ЗАЈЕДНИШТВА: И у Краљеву одржанo Богојављенско пливање за крст часни (ФОТО)
19. 01. 2026. у 15:54
СУТРА СЛАВИМО БОГОЈАВЉЕЊЕ: Један од 15 највећих хришћанских празника
18. 01. 2026. у 16:05
СУТРА ЈЕ БОГОЈАВЉЕЊЕ: Ево зашто ће ујутру најхрабрији пливати за часни крст
18. 01. 2026. у 13:37
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)
ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.
17. 02. 2026. у 20:01
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"МАМА, ЈА ИМАМ РАК": Славица Ђукић Дејановић о борби за живот сина јединца - сам себи дао дијагнозу
"ДУШАН ЈЕ сам себи дао дијагнозу"
16. 02. 2026. у 19:12 >> 19:12
Коментари (0)