ЗА КРСТ СЕ ПЛИВАЛО И У МАРСЕЉУ: Први допливао Игор Ковачевић
Прво пливање за Часни крст организовано је у парохији Рођења Пресвете Богородице у Витролу поред Марсеља, по благослову владике Јустина, под поковитељством оца Горана Илића Бенке и ђакона Александра Драгића, и уз помоћ парохијана.
Foto: Printskrin
У пливању је учествовало 25 пливача, међу којима је била и једна девојка, обавестио нас је Чедомир Краснић из Витрола, који нам је проследио и фотографије.
Први је до крста јуче допливао ватерполиста Игор Ковачевић који је, како истиче Краснић, уз велику галантност и заједничку одлуку момака Часни крст предао јединој учесници, Валентини, студенткињи са Сорбоне која живи на југу Француске.
- Манифестација је прошла у прелепом духу заједништва и сабирања парохијана, уз посну храну и богату трпезу приређену од стране вредних домаћица, стубова наше парохије. А све су то посматрали, и пливаче бодрили уз српске песме, малишани из српске допунске школе са својом учитељицом – пренео нам је Краснић.
Наш саговорник истиче да је пливање одржано уз обезбеђење са бродом и спасилачким тимом, да је вода имала само 8 степени и да је крст био ручни рад доброчинитеља из Марсеља.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
КАКВО ОДУШЕВЉЕЊЕ: Српкиња није ни слутила да ће јој се баш ово десити у Шпанији (ВИДЕО)
12. 07. 2026. у 14:33
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
Коментари (0)