НА ПОМОЛУ ВАЖНО РЕШЕЊЕ: Премијер Мацут - Разматрамо могућност да се ВМА укључи у решавање листе чекања за ортопедију

ПРЕДСЕДНИК Владе Србије Ђуро Мацут посетио је данас Војномедицинску академију заједно са министром одбране Братиславом Гашићем и министром здравља Златибором Лончарем и изјавио да су разматрали могућност да се ВМА укључи у решавање листе чекања за ортопедију.

НА ПОМОЛУ ВАЖНО РЕШЕЊЕ: Премијер Мацут - Разматрамо могућност да се ВМА укључи у решавање листе чекања за ортопедију

TANJUG/ JADRANKA ILIĆ

Мацут је казао да је током састанка на ВМА анализирана могућност сарадње цивилног и војног здравства у Србији и да се растерете листе чекања, пре свега за операције колена и кукова.

Он је додао да су разговарали о томе како да се сихронизује рад здравствених установа у Србији и да се укључе и војне установе, а пре свега ВМА која у области ортопедије има велико искуство и традицију.

- ВМА је водећа установа у овом сектору и давала је значајан допринос у области војног здравства, али и пружала помоћ у цивилном здравству пре свега преузимајући хитне случајеве који су незбринутути или нису били у могућности да буду покривени у сектору цивилног здравства. Ми смо говорили о могућностима сарадње у области укупног здравства у Србији. Мислим да предлог који је председник Србије на недавној проширеној седници Владе Србије дао за решавање листа чекања, а који се односи на листе чекања у ортопедији, на кукове и колена, представља могућност унапређења ове сарадње - рекао је Мацут.

Он је најавио да ће у наредном периоду бити организован састанак на ком ће се окупити начелници ортопедских одељења из болница широм Србије, укључујући и војно здравство на коме ће се разматрати могућности за усклађивање здравственог сектора.
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ДАНИ ПОЉА ШЕЋЕРНЕ РЕПЕ: Суноко окупио произвођаче