Дипломе за успешне презентације: Шест казнено поправних установа излагало на Међународном сајму холтикултуре у Београду
УПРАВИ за извршење кривичних санкција Министарства правде додељене су три дипломе на 31. Међународном сајму хортикултуре у Београду, на коме је своје производе представило шест казнено-поправних установа.
Управа за извршење кривичних санкција
Дипломе су додељене управама КПЗ Ниш и Забелe за асортиман за баштованство, односно за асортиман шумарске, баштенске и грађевинске опреме, док је диплома за асортиман сезонских цветница додељена Васпитно-поправном дому у Крушевцу, у коме се годинама уназад штићеници обучавају за узгајање цвећа у пластеницима.
Посетиоци сајма су могли да погледају парковски и баштенски мобилијар у чијој изради учествују осуђена лица из завода у Забели и Нишу, који пролазе обуке за производњу жардињера, баштенских гарнитура, лежаљки и других производа од кованог гвожђа и дрвета.
На сајму је представљен производни програм и КПЗ Сомбор, у чијим радионицама осуђеници могу да науче послове везане за обраду дрвета, као и кућни текстил из кројачког погона КПЗ за жене у Пожаревцу у коме осуђенице претходно пролазе обуку како би касније почеле да шију столњаке, постељину, јастучнице, кухињске крпе...
Други пут су на овом сајму представљени аграрни производи са економије Окружног затвора у Смедереву, попут ракија од више врста воћа и цеђених сокова.
У свим већим заводима је од 50 до 70 одсто радно ангажованих осуђеника у погонима који израђују дрвне, металске и пољопривредне производе после завршене обуке лиценцираних кућа како би се што лакше запослили после истека казне.
Препоручујемо
Гимназијалци из Србије освојили 11 медаља на међународном такмичењу у Измиру
05. 06. 2026. у 23:48
Братина у Санкт Петербургу са директором за ИТ и дигитализацију компаније Росатом
05. 06. 2026. у 23:05
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РУСИЈА СЕ ХИТНО ОГЛАСИЛА О СРБИЈИ: Песков коментарисао однос Москве и Београда
РУСИЈА и Србија имају партнерство које омогућава Москви и Београду да разговарају о најхитнијим питањима, али Србија бира свој пут развоја, изјавио је Дмитриј Песков, портпарол руског лидера.
05. 06. 2026. у 11:49
НЕМАЧКА ХИТНО ПОЗВАЛА РУСИЈУ: Путине, време је...
МИНИСТАР спољних послова Немачке, Јохан Вадефул, позвао је руског председника, Владимира Путина, да покрене преговоре о миру у Украјини уз учешће Европе, преносе немачки медији.
05. 06. 2026. у 09:53
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)