Српски гардисти после сјајног наступа на паради: Ово се не заборавља, московска калдрма тежа за марш од асфалта
СВИ ми који смо представљали Србију били смо поносни и узбуђени. За многе од нас ово је била јединствена прилика да марширамо на Црвеном тргу. За долазак у Москву одабрали смо најбољих 75 гардиста, а од којих је њих 18 већ учествовало на паради. Ове године се слави 150 година гарде Србије и учешће на свечаности велико је признање за све нас. Имали смо обавезу да будемо на висни задатака, што смо и урадили.
Фото: Танјуг
Ово је ексклузивно за "Новости" поручио потпуковник Драган Јаковљевић који је има велику част да предводи ешелон српских гардиста на данашњој војнох паради у руској престоници, поводом 75 година од победе над фашизмом.
Наступ наших војника изазавао је пажњу милиона гледалаца у Русији, а псоебно је радостан био председник Србије Александар Вучић који је приликом проласка српских гардиста симболично држао руку на срцу.
Фото: Танјуг
Био је јако задовољан и заменик команданта Гарде пуковник Жељко Гавриловић који је био руководилац тима наших гардиста који су дошли у Москву. Он истиче да су припадници Гарде свесни указане части и важности задатка, на догађају који је био у центру пажње светске јавности.
- Учешће на Паради победе најбољи је пример високог уважавања Војске Србије, њеног слободарског наслеђа и часних војничких традиција. Гарди Војске Србије, као нашој најстаријој јединици, припала је част да заједно са припадницима Оружаних снага Руске Федерације прослави јубилеј победе у Другом светском рату. Марширање Црвеним тргом, под заставом Србије и пред очима читавог света, представља престиж у војним круговима, а несумњиво је да ће то бити један од незаборавних тренутака за сваког гардисту - наглашава пуковник Гавриловић.
Фото: Танјуг
Питали смо пуковника Гавриловића је ли теже марширати по калдрми на Црвеном тргу која је јако тврда или по асфалту:
- Наравно да је теже марширати на калдрми Црвеног трга, али ми смо због тога вежбали на макадаму у Београду. Много је лакше марширати у војничким ципелама него у свечаним официрским чизмама. Али нама у Москви и адреналин помаже јер желимо да сви виде какве гардисте има Србија па смо се брзо привикли и на тежу московску калдрму. Ове године смо боље припремљени и у одличној смо форми па је и наступ био одличан - рекао је за Новости пуковник Гавриловић.
Фото: Танјуг
Препоручујемо
Танјуг потписао уговор о међуагенцијској сарадњи са новинском агенцијом Казахстана
26. 02. 2026. у 16:30
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)