ПАДА РАМПА: Србија на листи земаља чији грађани од 1. јула могу у ЕУ
Србија се налази на листи земаља чијим грађанима ће од 1. јула бити дозвољен улазак у ЕУ, одлучили су званичници у Бриселу, преноси Euronews (Јуроњуз).
Фото: Depositphotos
Према нацрту одлуке, у који је Euronews имао увид, постоје две листе, једна позитивна и друга на којој су земље чијим грађанима неће бити дозвољне улазак у ЕУ, а Србија се налази на првој.
Извори Euronews-а, међутим, сумњају да ће границе бити отворене 1. јула.
Европски званичници нису јуче успели да донесу одлуку о томе којим земљама ће бити забрањен улазак након отварања спољних граница блока, а дипломата ЕУ је за Еуронеwс рекла да званичници "не могу постићи договор" и да ће разговори бити настављени данас.
Препоручујемо
ДОШЛА ЈЕ ЗИМА БИЋЕ ДУГА И ХЛАДНА: Временска прогноза за четвртак, 25. децембар
25. 12. 2025. у 00:00
ЦЕО СВЕТ ПРИЧА О СРПСКОМ ОРУЖЈУ Равен 145: Показао снагу наменске индустрије
24. 12. 2025. у 22:35
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
"САД ЈЕ ТИТО ОДЈЕДНОМ ПОБИО ЈАДНЕ ХРВАТЕ..." Ведрана о бившој држави: "Све сам више Југословенка како време одмиче!"
ВЕДРАНА не бира речи када говори о времену Југославије...
24. 12. 2025. у 09:52
Коментари (0)