Премијер Орбан о листи ЕУ: Само је Србија безбедна, њени грађани могу у Мађарску
Мађарска неће уважити захтев ЕУ да на листу "безбедних" држава, када је реч о пандемији корона вируса, дода земље изван ЕУ, осим Србије, изјавио је данас премијер Виктор Орбан.

Фото: ЕПА
"По први пут, не можемо да подрзимо захтев ЕУ, зато што би то било против здравствених интереса мађарског народа", навео је Орбан у видео-поруци на "Фејсбуку", а преноси Ројтерс.
Орбан је додао да ће за људе који пролазе кроз Мађарску на путу ка другим државама бити поново упостављен "хуманитарни коридор", који је постојао и у време када је први талас пандемије у Европи био на врхунцу.
"Свако ко пролази кроз Мађарску мораће да користи тај коридор. Њима неће бити дозвољено да напусте тај пут и на снази ће бити строга гранична контрола", навео је Орган.
Савет ЕУ усвојио је препоруку да се од 1. јула укину привремене рестрикције на путовања у ЕУ за грађане 15 земаља широм света, међу којима је и Србија, али и упозорио да је примена ове препоруке искључиво у надлежности држава чланица.

УКРАЈИНА ИЗДАЛА УПОЗОРЕЊЕ: Руси ће ноћас лансирати ракету која може да носи нуклеарно оружје
РУСИЈА планира „тренажно“ лансирање интерконтиненталне балистичке ракете РС-24 „Јарс“ у ноћи између 18. и 19. маја, саопштила је украјинска војна обавештајна служба (ГУР) 18. маја.
18. 05. 2025. у 15:55

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)
РУМУНСКИ председнички кандидат и лидер националистичке странке Алијанса за уједињење Румуна Ђорђе Симион и фаворит на прошлогодишњим поништеним изборима, Калин Ђорђеску, полиција је извела са бирачког места у Могошоаји (предграђу Букурешта).
18. 05. 2025. у 09:54

САМО 5 ЗЕМАЉА: Ко је све гласао за Србију и како - максималних 12 од комшија (ФОТО)
ПОСЛЕ завршеног финала "Евровизије 2025", на званичном сајту престижног музичког такмичења објављено је и како су гласале земље учеснице у полуфиналима.
18. 05. 2025. у 11:34
Коментари (0)