ТРЕЋИНА ОСТАНЕ У БОЛНИЦИ: На Инфективној клиници 200 прегледа дневно

Биљана Ристивојевић

20. 07. 2020. у 13:43

ВИШЕ од 200 пацијената са симптомима вируса корона дневно се прегледа у пријемно-тријажној амбуланти Клинике за инфективне и тропске болести КЦС, а трећина њих захтева болничко лечење, изјавио је данас директор те болнице Горан Стевановић.

ТРЕЋИНА ОСТАНЕ У БОЛНИЦИ: На Инфективној клиници 200 прегледа дневно

Фото: Д. Матовић

Он је рекао да је број прегледа и хоспитализација на том нивоу већ неколико дана и да је и даље највише пацијената са упалама плућа који захтевају болничко лечење.

-Трећина пацијената који дођу на прегледе захтева хоспитализацију, друга трећина се упућује на кућно лечење уз лекарски надзор, а једна трећина је са лаком клиничком сликом-рекао је Стевановић, после састанка министра здравља Златибора Лончара са директорима ковид болница.

Стевановић је казао да је током викенда већина пацијената примљена у ковид болнице на територији Београда захваљујући томе што су се у ковид систем укључили Институт за реуматологију, Институт за медицину рада и Клиника за дерматовенерологију КЦС.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШОК ОТКРИЋЕ, ЕВО КО ВОДИ ОБОЈЕНУ РЕВОЛУЦИЈУ У СРБИЈИ! Вучићевић разоткрио блокадерско-криминалну хоботницу, у све умешан ректор Ђокић!

ШОК ОТКРИЋЕ, ЕВО КО ВОДИ ОБОЈЕНУ РЕВОЛУЦИЈУ У СРБИЈИ! Вучићевић разоткрио блокадерско-криминалну хоботницу, у све умешан ректор Ђокић!

ГЛАВНИ уредник Информер ТВ Драган Ј. Вучићевић открио је шокантне податке о медијско-политичкој, блокадерској криминалној хоботници која се крије иза покушаја изазивања грађанског рата у Србији.

20. 07. 2025. у 15:05

Коментари (0)

Десет милиона евра за унапређење пословања СМЕ сектора и пољопривредних газдинстава у Србији