БЕСПИЛОТНА ЛЕТЕЛИЦА ЗА ДЕЗИНФЕКЦИЈУ: Дрон уништава корону на стадионима (ВИДЕО)

Ј. Ж. С.

21. 07. 2020. у 09:26

ИСТРАЖИВАЧИ у Питсбургу су развили нову беспилотну летелицу која може да дезинфикује цео спортски стадион од коронавируса у року од три сата. Компанија Aeras Fog, са седиштем у Векфорду, саопштила је да машина користи електростатску технологију за санирање великих површина тако што испушта средство за чишћење кроз млазнице, које се причвршћују на земљу или испод седишта. На тај начин може да испрска и до 20 ари на сат.

БЕСПИЛОТНА ЛЕТЕЛИЦА ЗА ДЕЗИНФЕКЦИЈУ: Дрон уништава корону на стадионима (ВИДЕО)

Фото: Depositphotos

- Ако је ситуација са коронавирусом нешто што неће нестати у кратком временском периоду, онда мора да постоји решење за повратак људи ономе у чему уживају - рекао је један од оснивача компаније.

Беспилотна летелица може да се користи у затвореном простору, али и напољу, а свако очишћено подручје може бити безбедно само три минута након што је попрскано, односно после тог времена гледаоци би већ могли да уђу на стадион.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!

29. 11. 2025. у 08:00

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.

28. 11. 2025. у 14:45

ИСПЛИВАО СНИМАК: Шериф пева - Смрадови су преко Дрине прешли - а тврди да песму никад није изводио

ИСПЛИВАО СНИМАК: Шериф пева - "Смрадови су преко Дрине прешли" - а тврди да песму никад није изводио

БУРА око фотографије и снимка фолкера Аце Лукаса са Насером Орићем, некадашњим командантом јединица Армије РБиХ у подручју Сребренице током рата у Босни и Херцеговини, не стишава се. И даље актери "кафанског сусрета" изазивају велику пажњу, а сад је у центру певач Шериф Коњевић, који је позвао српског певача да присуствује приватној прослави у ресторану у центру Сарајева, где је био позван и Насер Орић.

02. 12. 2025. у 12:35

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Револуција у трансплантацији косе