ДР ГРУЈИЧИЋ ОТКРИВА: Нема листа чекања на Институту за онкологију и радиологију, није потребан ПЦР тест за долазак
ДИРЕКТОРКА Института за онкологију и радиологију Србије Даница Грујичић изјавила је данас да у тој установи нема листа чекања за операције.

Фото: Д. Миловановић
Грујичић је рекла да се поштују термини хемиотерапије, да хемиотерапија ради "130 одсто", а да у радиотерапији предност имају они који имају најагресивније туморе.
"Дневно се озрачи 350 људи, 1.500 људи недељно добије хемиотерапију", рекла је Грујичић за РТС.
Каже и да је хирургија попутно попуњена, те да се у Институту оперишу и пацијенти са КБЦ Бањица.
"Четири сале раде пуном паром, не постоји листа чекања за хирургију", рекла је она.
Она је поновила је да је ношење маски тренутно највећа заштита од корона вируса, као и лична хигијена и хигијена руку и поштовање свих превентивних мера.
Према њеним речима, онколошки пацијенти су веома дисциплиновани, али је веома важно да и њихови чланови поштују мере како не би донели вирус у кућу.
Она каже да је за долазак у институт није потребан ПЦР тест, већ брзи тест у Дому здравља, те да се при доласку мери температура.
Препоручујемо

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"
РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.
10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем
ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.
10. 08. 2025. у 18:11

Овако изгледа кућа Милана Борјана која је демолирана: Лопов однео и снимач видео надзора (ФОТО)
"ХВАЛА полицији града Београда на брзој реакцији и сјајном односу према послу."
11. 08. 2025. у 09:52
Коментари (0)