ХИТ У ПРОКУПЉУ: Све више девојака на обуци за возаче камиона

Бета

27. 07. 2020. у 21:38

У ТЕХНИЧКОЈ школи "15.мај" у Прокупљу је скочило интересовање девојака за занимање возач моторних возила, казали су Агенцији Бета у тој школи.

ХИТ У ПРОКУПЉУ: Све више девојака на обуци за возаче камиона

Фото: Депоситпхотос

У прву годину се уписало 11 девојака које ће после четворогодишњег школовања бити квалификовани возачи аутобуса и тешких камиона.

Много мање интересовање девојака је за кројачице, па је на смеру Текстилство-моделар одеће остало упражњено 19 места.

Како је изјавила директорка Техничке школе Биљана Миленковић, још у првом уписном року попуњена су готово сва места у одељењима од по 30 ученика.

Од ове године Техничка школа образује и техничаре за управљање компјутерским металским ЦНЦ машинама.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СРБИ ВИШЕ НЕ МОГУ ДА ПУТУЈУ БЕСПЛАТНО У ОВУ ЕВРОПСКУ ЗЕМЉУ: Треба вам посебна дозвола, ево колико кошта

СРБИ ВИШЕ НЕ МОГУ ДА ПУТУЈУ БЕСПЛАТНО У ОВУ ЕВРОПСКУ ЗЕМЉУ: Треба вам посебна дозвола, ево колико кошта

ЕВРОПСКИ држављани који путују у Велику Британију од данас морају имати дигиталну пропусницу за улазак у земљу, за коју британска влада тврди да ће побољшати безбедност граница.

02. 04. 2025. у 10:16

Коментари (0)

РАТ 4 ВОДИТЕЉКЕ ПИНКА: Да им се то НИКАД У ЖИВОТУ не понови! Осванула слика из кабинете грађеног крвљу