ДА ЛИ СРБИЈА ТРЕБА ДА СТРАХУЈЕ? Ево зашто супстанца која је разорила Бејрут неће експлодирати овде
06. 08. 2020. у 22:43 >> 22:01
ОПАСНЕ супстанце амонијум- нитрата има и у Србији, али нема га у „нестабилизованом облику“, па не постоји могућност експлозије ни штете налик оној у Бејруту.
Повезане вести
АМБАСАДОР СРБИЈЕ СЕ ЈАВИО ИЗ БЕЈРУТА: Саопштио шта се дешава са Србима у Либану након експлозије
ЕКСПЛОЗИЈА у Бејтуру била је толико јака да се осетила и на Кипру, каже Емир Елфић, амбасадор Србије у Либану.
06. 08. 2020. у 10:16
БИЛО ЈЕ МНОГО БОМБИ, НИКАД ОВАКО НЕШТО: Илија Тројановић, из разореног Бејрута, за "Новости"
БИО сам у кући пријатеља када се све затресло, почело да се руши, а стакла су попуцала. У први мах сам помислио да је земљотрес, али онда се чула страховита експлозија, какву нико у Либану није искусио, а било је много бомби раније.
05. 08. 2020. у 23:19
ОСТАВИЛА ИХ БЕЗ ДОМА: Готово 300.000 људи нема где да се врати, штета 5 милијарди долара
ДО 300.000 људи у Бејруту остало је без дома након смртоносне експлозије која је у уторак захватила велики део либанске престонице, рекао је гувернер.
05. 08. 2020. у 23:07
СЛЕТЕЛИ РУСКИ ИЉУШИНИ: Први контингент руске помоћи Бејруту стигао у Либан (ВИДЕО)
МИНИСТАРСТВО за ванредне ситуације Русије послало је у Бејрут, који пребројава жртве и рачуна штету после јучерашње разорне експлозије, пет авиона са пољским болницама, лекарима, психолозима и спасиоцима, као и лабораторијом за откривање ковида 19. У главни град Либана слетела су до сада два авиона.
05. 08. 2020. у 22:41
ПРЕ И ПОСЛЕ ЕКСПЛОЗИЈЕ: Ево колика је стварна разорна моћ детонације, „Роскосмос“ објавио сателитске фотографије Бејрута
РУСКА космичка агенција „Роскосмос“ објавила је сателитске фотографије луке у Бејруту пре и после јучерашње експлозије. Сателитске фотографије објавиле су и једна израелска и једна француска компанија.
05. 08. 2020. у 21:00
Најновије из рубрике
ВРЕМЕ ДАНАС СУНЧАНО И ТОПЛО: Пљускови са грмљавином могући у овим деловима Србије
ВРЕМЕ данас у Србији биће претежно сунчано, повремено уз умерену облачност и топлије, посебно на северу Србије.
25. 06. 2026. у 07:28
СЛАВИМО ВЕЛИКОГ СВЕТИТЕЉА: Чим се пробудите, верује се да требате испоштовати важан обичај
СРПСКА православна црква и верници данас празнују Светог Преподобног Онуфрија Великог, великог пустињака и подвижника из 4. века, који је цео свој живот предао тишини, молитви и Богу у пустињи Горњег Египта.
25. 06. 2026. у 07:18
НАЈНОВИЈИ БРОЈ СРПСКОГ КОМАПСА ДОНОСИ: Отровна Кампања - Како је Вучић постао архетипско зло
СУТРАНА на кисоцима најновији број "Српског Компаса". Не пропустите нове интервјуе, анализе и приче које обликују разумевање савременог света и српског друштва.
24. 06. 2026. у 20:36
НЕСТАО ЗЛАТАН ИЗ СЕЛЕВЦА: Породица моли за помоћ (ФОТО)
ЗЛАТАН Лазић нестао је у четвртак поподне, када је последњи пут виђен у Селевцу, на путу према Кленовцу. Од тада му се губи сваки траг.
24. 06. 2026. у 20:07
ПОГЛЕДАЈТЕ - ФК-3 ЧУВА НЕБО СРБИЈЕ: Српски ракеташи на обуци (ФОТО/ВИДЕО)
ДИВИЗИОН 250. ракетне бригаде за противваздухопловна дејства, наоружан ракетним системом ФК-3, пролази интензивну обуку за реализацију задатака заштите ваздушног простора Србије, саопштило је данас Минисарство одбране.
24. 06. 2026. у 18:22
Adam bez Eve
07.08.2020. 01:43
Uf, dobro je......sreca nasa sto je pancevacka Azotara pod stecajem!
Nedim
07.08.2020. 09:08
Amonijum nitrat je opasan ako se nađe u blizini ulja a verovatno se to i dogodilo pa je preko2700tona eksplodiralo.Amonijum nitrat sadrži dosta azota zato se koristi kao đubrivo
sale
07.08.2020. 09:24
Srbija treba da strahuje zbog druge stvari koja može da ima slične posledice: železnički tunel u Beogradu. Obilaznica je srušena zbog Beograda na vodi i sada vozovi koji prevoze opasne materije nemaju druge opcije nego da prolaze kroz tunel što je inače zabranjeno.
djordje
07.08.2020. 10:15
i jeste i nije... eksplozija federalne zgrade u Oklahoma Sitiju ,1995 ,brejvik itd ,mnogo je bilotakvih eksplozija.Nijedna nije bila slucajna, sve su imale prvo manja eksplozija da digne temperaturu ,a onda lancana reakcija i glavna eksplozija...Nije Tramp lud kada je rekao da je bomba.