СТУДЕНТИ ЋЕ ПОМАГАТИ НАСТАВНИЦИМА: Иницијатива академаца и учитељских факултета

СТУДЕНТИ биологије, хемије, историје и других наставничких студија понудили су помоћ просветним радницима у наредној школској години у којој их, због специфичне здравствене ситуације, чека велики посао.

СТУДЕНТИ ЋЕ ПОМАГАТИ НАСТАВНИЦИМА: Иницијатива академаца и учитељских факултета

Фото З. Јовановић

Наиме, група студената Универзитета у Београду организовала је анкету у којој се више од 170 академаца изјаснило да хоће да помогну просветарима.

- Ми на мастер студијама имамо смер за наставника биологије и као факултет подржавамо да се студенти укључе и помогну наставницима у основним школама од септембра. Неки још немају посао, а то ће за њих бити и добра пракса - каже нам декан Биолошког факултета проф. др Жељко Томановић.

У рад школа укључиће се и студенти свих учитељских факултета у Србији, а то је договорено на састанку декана београдског Учитељског факултета проф. др Данимира Мандића и министра просвете Младена Шарчевића.

- Од понедељка ће на сајту свих учитељских факултета у земљи бити објављен позив академцима да помогну у раду са децом путем разних платформи преко којих се држе часови. Они ће помагати деци која слушају онлајн наставу, а тако ће помоћи и учитељима и родитељима - каже, за "Новости", декан Мандић. Он појашњава да будући учитељи треба да се пријаве школској управи у којој студирају или у којој намеравају да остану да раде, а овај посао рачунаће им се као пракса и имаће предност при запошљавању. Мандић подсећа да су студенти и у марту, када је проглашена епидемија, понудили помоћ Министарству просвете.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

ИСПАО СА РОЛАН ГАРОСА, А ДВА ДАНА КАСНИЈЕ... Новак Ђоковић сазнао добру вест