ЗАРАЗИЛА САМ СЕ НА САХРАНИ Исповест докторке Грујичић о борби са короном - ово је најбитније што морате да урадите

ПРЕЖИВЕЛА сам корону, али срећом - избегла сам тежак облик ове болести!

ЗАРАЗИЛА САМ СЕ НА САХРАНИ Исповест докторке Грујичић о борби са короном - ово је најбитније што морате да урадите

Фото ВН

Треба ми још неколико дана да се скроз опоравим и онда се враћам на посао. Сада се осећам добро и хвала Богу немам никакве последице!

Овако прича наш еминентни неурохирург и директорка Института за онкологију и радиологију проф. др Даница Грујичић (60), која се највероватније, каже, заразила на сахрани где је био велики број људи и није се поштовала дистанца.

Избегла болницу

Докторка описује како је само једног дана осетила слабост и благу температуру, што јој је било довољно да посумња да је заражена короном.
- Нажалост, и ја сам позитивна на ковид, али на срећу - избегла сам тешку клиничку слику и болничко лечење. Пре десетак дана осетила сам немоћ и малаксалост. То ми је био знак да измерим температуру јер сам одмах посумњала на корону. Температура је била око 37, али ја то мало теже подносим, па сам се осећала као да имам 40. Одмах сам узела "диклофенак" и легла. Јавила сам се да нећу долазити на посао јер ми је било јасно да је то коронавирус. После неколико дана моје сумње је потврдио и тест који је био позитиван. Самоизоловала сам се и поштовала све епидемиолошке мере. И то је, верујте, пола излечења. Мада, и ја сам имала ту срећу у несрећи да сам тегобе и симптоме вируса имала кратко - описује своју борбу са короном др Грујичић и наставља:

- Изолација и мировање су веома важни чим осетите неку нелагодност, слабост, болове у мишићима... Било шта што није уобичајено за вас. То је важно, јер је ово опак вирус, системска болест, и морате да помогнете свом организму. И што је најбитније: не лечите се сами, обавезно потражите лекарску помоћ. Мени је такво понашање доста помогло и, верујем, спасло ме тешке клиничке слике, респиратора и свега онога што ковид са собом носи! Седам дана сам лежала, малаксала, без снаге, јела само супе, пила чајеве, узимала доста витамина и воћа. Наравно, дезинфекција простора у којем боравите је обавезна и важно је да водите и рачуна о члановима породице ако не живите сами, да не бисте и њих заразили. Али хвала Богу, најгори период је прошао. Надам се да ћу врло брзо, већ за неколико дана, поново бити у белом мантилу на радном месту, јер већ ме сада хвата нервоза и не могу да издржим без посла и пацијената.


Носила маску
На питање да ли зна где се заразила короном, она открива:
- Готово сам сигурна да сам се заразила на једној сахрани, која је била пре око 12 дана. Иако сам носила маску, велики број људи био је присутан на малом простору и није се поштовала потребна дистанца. Због врућине многи су накратко скидали маску и ето... тако се заразите. И зато лекари стално понављају: да се поштује дистанца и да се носе маске, да се избегавају велики скупови без преке потребе. Зато апелујем на све грађане да се чувају! Већина људи ће проћи са малим или неприметним симптомима, али људи који имају системске болести и нарушен имуни систем морају се посебно чувати. И мени се иде у позориште и биоскоп, желим да се дружим са пријатељима као пре ове епидемије. Али хајде да се мало стрпимо, да будемо одговорни, јер се ситуација смирује. Верујем да ће за две недеље овај талас бити готов.

(Информер)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка

КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка

РУСКИ председник Владимир Путин и белоруски лидер Александар Лукашенко планирају да се састану у блиској будућности и очекује се да ће разговарати о ултиматуму који је председник Украјине Володимир Зеленски недавно упутио Минску, саопштио је Кремљ.

23. 06. 2026. у 08:02

Меси питао хрватског фудбалера: ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН, он каже: Угасио сам га!

Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"

СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.

23. 06. 2026. у 16:05

Коментари (3)

ДОНЕЛА ДРАСТИЧНУ ОДЛУКУ: Маја Беровић извадила силиконе - Сметало ми је, имала сам проблем