ПОЧЕТАК ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ ПОМЕРЕН ЗА 10 ДАНА? Др Кон објаснио која деца би могла да крену касније у школу
27. 08. 2020. у 09:29
ЗБОГ епидемиолошког ризика који постоји код људи који се ових дана враћају са одмора из разних земаља, могуће је да ћемо препоручити да деца која су била изван Србије са закашњењем од 10 дана крену у школу, најавио је за "Политику" др Предраг Кон, епидемиолог и члан Кризног штаба за сузбијање ковида 19.
Повезане вести
НЕМА ОПУШТАЊА! Др Кон о поласку у школу и једној новој мери - Сви који се враћају из иностранства мораће да прођу кроз ово
ЕПИДЕМИОЛОГ и члан Кризног штаба Владе Републике Србије за заштиту од заразне болести ковид19 Предраг Кон рекао је за "Пинк" како је у Србији и даље актуелна несигурна епидемиолошка ситуација.
23. 08. 2020. у 11:30
НОЋНИ КЛУБОВИ ОСТАЈУ ЗАТВОРЕНИ Кон објаснио зашто могу да раде позоришта и биоскопи, али не и дискотеке
ЕПИДЕМИОЛОГ Предраг Кон изјавио је данас да ноћни клубови не могу да раде, наводећи да је и даље на снази мера забране јавног окупљања више од десет људи.
21. 08. 2020. у 16:08
ДР КОН ОДГОВОРИО НА ПИТАЊЕ КОЈЕ СВЕ ИНТЕРЕСУЈЕ: Да ли ће сада бити попуштања мера?
ЕПИДЕМИОЛОШКА ситуација у Србији је и даље несигурна, јуче је број заражених корона вирусом био 161, и ово ни у ком случају није време за нагло опуштње мера, рекао је епидемиолог Предраг Кон.
21. 08. 2020. у 11:10
КОН ОБЈАСНИО КАКО ЋЕ ИЗГЛЕДАТИ НАСТАВА: Колико маски деци треба у школи, да ли ће се наставити пад броја заражених
СВАКА основна школа имаће надзор који ће пратити епидемиолошку ситуацију корона вируса, што до сада није био случај. Да се нико не изненади, очекује се појава вируса и у школама, али ће то бити лакши случајеви, и деца би се углавном лечила код куће, каже у разговору за Телеграф епидемиолог Предраг Кон, члан Кризног штаба за борбу против КОВИД-а 19.
19. 08. 2020. у 21:00
ДОКТОР КОН ОБЈАСНИО: Ево шта се мора догодити да би се кренуло са ублажавањем мера - још увек смо далеко!
ЕПИДЕМИОЛОГ и члан Кризног штаба Предраг Кон изјавио је да је рано говорити о ублажавању мера уведених у борби против корона вируса.
19. 08. 2020. у 08:48
Најновије из рубрике
НЕ СПАЉУЈТЕ ТРАВУ И НИСКО РАСТИЊЕ НА ОТВОРЕНОМ ПРОСТОРУ: Сектор за ванредне ситуације МУП-а упутио апел грађанима
ИМАЈУЋИ у виду период веома топлог и сувог времена које погодује настанку и развоју пожара на отвореном простору који се веома брзо шире, могу захватити велике површине, и представљају реалну опасност за животе и здравље грађана и проузроковати велике материјалне штете, Сектор за ванредне ситуације МУП апелује на све грађане да буду одговорни и поштују закон и буду веома опрезни приликом употребе отвореног пламена, а уколико примете пожар одмах о томе обавесте ватрогасно-спасилачку јединицу на број телефона 193.
25. 06. 2026. у 17:02
ПУЦАЈУ ГРОМОВИ, СТИЖЕ ПРОМЕНА ВРЕМЕНА: Пљускови могући у ови деловима Србије до краја дана
ШИРОМ Србије данас је ведро и веома топло, уз развој облачности.
25. 06. 2026. у 14:27
НАЈНОВИЈА ПРОГНОЗА: Метеоролог открива када можемо очекивати захлађење, све се мења овог датума
МЕТЕОРОЛОГ Недељко Тодоровић изјавио је данас да ће се високе темепратуре у Србији задржати и наредних дана, до 1. јула, након чега нас очекује освежење, и додао да температуре неће бити много ниже у односу на тренутне.
25. 06. 2026. у 14:15
ЦРВЕНИ АЛАРМ ЗА ОВЕ ДЕЛОВЕ СРБИЈЕ: Прогнозиран јак топлотни талас, упозорење "Батута" за наредних 10 дана
ИНСТИТУТ за јавно здравље Србије Др Милан Јовановић "Батут" издао је упозорење на топлотни талас у Србији за наредних 10 дана.
25. 06. 2026. у 14:14
(МАПЕ) СРБИЈА НА УДАРУ ЕКСТРЕМНО ВИСОКИХ ТЕМПЕРАТУРА РХМЗ издао хитно упозорење: Спремите се за потпуни пакао наредних седам дана
РЕПУБЛИЧКИ хидрометеоролошки завод Србије (РХМЗ) издао је најновије упозорење за подручје Србије на веома високе температуре од 26. јуна до 2. јула, тачније наредних седам дана!
25. 06. 2026. у 13:08
Odlazi
27.08.2020. 09:57
Hajde da se ne igramo vrtića, škole, države... Tužno.
Dejan K
27.08.2020. 10:51
@Odlazi - A sto se igramo drzave i svega ostalog navedeno? Iako su svesni da su Crna Gora i Hrvatska zariste korone veliki broj nasih gradjana odlucio je da se odmori i uradi nesto dobro za sebe. Buduci da su otisli gore navedene drzave postoji povecan rizik da budu inficirani. Da li je njih briga? Nije. Vazno je da se oni posuncaju i nauzivaju. Da li bi ste vi prihvatili odgovornost za prvo zarazeno odeljenje u osnovnoj skoli a da je izvor povratnik iz inostranstva?
Zoran
27.08.2020. 10:16
"ZBOG epidemiološkog rizika koji postoji kod ljudi koji se ovih dana vraćaju sa odmora iz raznih zemalja" - Sa kojih odmora se vracaju, odakle? :)
Knego
27.08.2020. 10:25
Onda svim đacima odložiti početak škole za dve nedelje.
Moje misljenje
27.08.2020. 19:50
@Knego - Ne vidim zasto bi deca savesnih roditelja trebala da kasne sa polaskom u skolu. Gospoda koja nije mogla da se odrekne preplanulog tena, morace da svojoj deci organizuju zabavu i narednih desetak dana. Nemaju apsolutno nikakvo pravo da svojim neodgovornim ponasanjem ugrozavaju moju porodicu. Mnogo je vise savesnih ljudi koji sve vreme pokazuju razumnu meru opreza i ne smete dozvoliti da ih sad ugroze ovi sto bez mora bas nisu mogli. Ako nisu mogli preziveti leto bez mora, mogli su ranije na more. A da se vracaju u zadnjem trenutku i pravo u skolu sa mojim detetom, nece moci. Tuzicu skolu a nadam se i veliki broj nas.
zorpop
27.08.2020. 10:30
Ако Кон прича, онда је то прича, али ако говори онда је то озбиљно. Ако озбиљно говори онда треба да каже да за све ученике школска 2020/2021 година треба да почне десетог уместо првог септембра.
Lola
27.08.2020. 10:56
Nisu obezbedjene maske za zaposlene u skolama. Nastava ce se svakako odloziti. Ne zele da kazu pravi razlog, a to je da lokalne samouprave nemaju novca da kupe potrebna dezinfekciona sredstva i zastitnu opremu.
Goxy bgd
27.08.2020. 13:05
Bravo,...nešto realno,objektivno, ko zna šta će naši moreljupci pokupiti u hr,cg I ostalim zemljama u regionu
Ivana
27.08.2020. 20:55
Ukoliko dete koje ima alegijsku reakciju na mnogo toga i kija kako da prati nastavu?Jos jedna stvar.Obavesteni smo ako dete kine ili se zakaslje ide u izolaciju i zove se covid ambulanta,po ovome kako se pise i prica nebi smeli ni vodom da se zagrcnes niti da kines slucajno jer sledi odma izolacija!