ИЦМП: На западном Балкану још се трага за 11.000 несталих

Танјуг

30. 08. 2020. у 23:21

НА подручју западног Балкана до данас је идентификовано више од 70 посто од 40.000 несталих особа у оружаним сукобима 90-их година, а још се трага за њих око 11.000, саопштили су у недељу из Међународног поверенства за нестале особе (ИЦМП) поводом Међународног дана несталих особа.

ИЦМП: На западном Балкану још се трага за 11.000 несталих

AP photo

Пронађени су остаци око 29.000 особа и утврђен њихов идентитет уз употребу најнапреднијих научних метода и технологија, као и захваљујући сарадњи правосудних и истражних тела, специјализираних институција, форензичких стручњака и породица несталих, наводе из ИЦМП-а, преноси Хина.

Како би се расветлила судбина и преосталих несталих особа, ИЦМП је уз подршку владе Велике Британије и у сарадњи са шефовима институција задужених за тражење несталих у земљама насталим на подручју бивше Југославије организовао видео кампању.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.

27. 09. 2025. у 11:29

Коментари (0)

Озонски омотач – невидљиви штит наше планете