ДАНАС ЗАСЕДА КРИЗНИ ШТАБ Број заражених расте, могуће и увођење карантина за повратнике
КРИЗНИ штаб за борбу против епидемије корона вируса разматраће данас да ли да се уведе 10-дневна обавезна самоизолација грађана који се враћају са одмора из Црне Горе и Хрватске.

Фото: Танјуг
Како је јуче саопштило Министарство здравља Србије, благи пораст новозаражених корона вирусом у земљи последица је повратка грађана са одмора из тих земаља.
Министарство је још једном апеловало на све који се враћају у земљу да буду солидарни и смање кретање у првих седам дана по повратку, да сведу контакте на минимум или да се одмах тестирају.
У Србији је до 15 сати 13. септембра регистровано укупно 32.336 потврђених случајева ЦОВИД 19.
Од последњег извештаја тестирани су узорци 3.082 особе од којих је 108 позитивно, а две особе су умрле.
На респираторима је укупно 28 пацијената.
У Републици Србији тестирано је укупно 1.021.990 особа.
Укупан број преминулих од почетка епидемије је 732.
Тренутно је укупно хоспиталозивано 390 пацијента.

УКРАЈИНА ИЗДАЛА УПОЗОРЕЊЕ: Руси ће ноћас лансирати ракету која може да носи нуклеарно оружје
РУСИЈА планира „тренажно“ лансирање интерконтиненталне балистичке ракете РС-24 „Јарс“ у ноћи између 18. и 19. маја, саопштила је украјинска војна обавештајна служба (ГУР) 18. маја.
18. 05. 2025. у 15:55

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)
РУМУНСКИ председнички кандидат и лидер националистичке странке Алијанса за уједињење Румуна Ђорђе Симион и фаворит на прошлогодишњим поништеним изборима, Калин Ђорђеску, полиција је извела са бирачког места у Могошоаји (предграђу Букурешта).
18. 05. 2025. у 09:54

ЉУДИ, ШТА СЕ ОВО ДЕСИЛО? Ердоган ухватио Макронов средњи прст и - не пушта! Снимак руковања постао хит на друштвеним мрежама (ВИДЕО)
"ДИПЛОМАТСКИ" стисак.
19. 05. 2025. у 16:40 >> 16:48
Коментари (2)