"ЈУГИЋЕМ" ОД БАНАТА ДО АЛБАНИЈЕ: Алекса летовао у Сенђину на Јадрану, ево шта каже о ценама и гостопримству
ЗРЕЊАНИНАЦ Алекса Берков своју авантуру на четири точка у једном од симбола некадашње Југославије, легендарном "југићу" и то од преко 650 километара у једном смеру, из питомог Баната, па све до Албаније, успешно је окончао!

Фото приватна архива
Препун прелепих утисака, које ће сачувати "у фиоци успомена", са члановима своје породице, вратио се недавно у родни град.
- Многи су се чудом чудили и питали се како ћу старим "југом" на тако далек пут - искрено ће Алекса, који је преко београдске Славије, својим "југом" стигао до крајњег одредишта, града Сенђина у Албанији.
ЦЕНЕ КАО У ЗРЕЊАНИНУ
ЦЕНЕ по маркетима и ресторанима у Албанији, сличне су као и у Зрењанину и, како наглашава Алекса, нема оних "папрених" и вештачки "надуваних".
Због ситуације са пандемијом вируса корона и немогућности да летује у Грчкој или Црној Гори, Алекса је одлучи ода преко наше јужне покрајине стигне својим "љубимцем" до, како каже, "идиличног летовалишта у Албанији". Није, препричава нам, имао замерке на гостопримство домаћина, са којима је, чак у једном кафићу гледао фудбалску утакмицу Црвене звезде и Тиране.
- Зелени картон и осигурање за аутомобил у иностранству, мада је то званична препорука, нико ми није тражио, а у Албанију се улази без тестова - каже Алекса, одушевљен и чињеницом да су, политика и корона, на мору "табу тема" и да никога нарочито не занимају.

БУКТИ РАТ НА УЛИЦАМА ЕВРОПСКОГ ГРАДА: Нападнута возила са децом, одјекују пуцњи и сузавац (ВИДЕО)
ОКО 100 маскираних нападача који су махали металним шипкама и Молотовљевим коктелима напали су аутомобиле на ауто-путу и сукобили се са полицијом у централном француском граду Лиможу.
20. 07. 2025. у 10:03

ШОК ПРИЗОР НА ЕВЗОНИЈУ: Човек стигао на границу у ово време, нема живе душе! Ево када да кренете пут Грчке
ЛЕТЊИ одмор за многе грађане Србије и региона започиње у бескрајном реду на граничном прелазу Евзони, на улазу из Северне Македоније у Грчку.
20. 07. 2025. у 11:15

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (38)