НОВОСТИ САЗНАЈУ: Шарчевићу забрањен улазак на Косово и Метохију

В.Н.

30. 09. 2020. у 16:12

МИНИСТРУ просвете Младену Шарчевићу забрањен је улаз на Косово и Метохију.

НОВОСТИ САЗНАЈУ: Шарчевићу забрањен улазак на Косово и Метохију

Новости

Министра је кренуо на КиМ, а из његовог кабинета је раније најављено како ће присуствовати почетку школске година на Универзитету у Приштини, са привременим седиштем у Косовској Митровици. Шарчевић је за "Новости" потврдио да му није дозвољено да уђе на Космет.

- Није ово први пут да ми не дају да уђем на КиМ - каже Шарчевић за "Новости". - Моја претходница је отишла јуче, најавили су и мој долазак, а онда је данас Канцеларији за КиМ и мом кабинету стигло неко немушто образложење. Није јасно због чега ми нису дозволили улаз.

Министар каже да није ни стигао до Јариња, већ га је та вест затекла када је из Ниша кренуо пут Космета.

- Властима у Приштини очигледно не одговара што на територији КиМ спроводимо наставу по српском моделу и очигледно не бирају начин да тај процес опструишу - каже Шарчевић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.

14. 10. 2025. у 13:06

Коментари (0)

МИЛОЈЕВИЋЕВА ЗВЕЗДА НА НАЈТЕЖЕМ ИСПИТУ ДО САДА: „Црвено-бели“ морају пронаћи начин да зауставе перфектну Брагу!