МАЈКА И ЋЕРКА СУ СЕ СРЕЛЕ У БОЛНИЦИ, КРИЛЕ СУ ЈЕДНА ОД ДРУГЕ: Анестезиолог Стевановић препричао највеће страхоте оболелих од короне

Новости онлајн

04. 10. 2020. у 18:28

Анестезиолог, професор Предраг Стевановић причао је о најпотреснијим моментима у КБЦ "Драгиша Мишовић" од почетка епидемије.

МАЈКА И ЋЕРКА СУ СЕ СРЕЛЕ У БОЛНИЦИ, КРИЛЕ СУ ЈЕДНА ОД ДРУГЕ: Анестезиолог Стевановић препричао највеће страхоте оболелих од короне

Фото: Принтсцреен/Јутјуб

Он се присетио сусрета мајке и ћерке у болници.

- У нашој болници среле су се мајка и ћерка, које су имале корону. И обе су криле где су, да не би узнемириле једна другу. Нажалост, обе су завршиле на респиратору, ћерка је више од 40 дана била на машини за дисање. Игром случаја, она је преживела, мајка није. Није ни знала да јој је мајка умрла, док се није пробудила - испричао је проф. др Стевановић.

Како медицинско особље, тако и пацијенти сведочили су страшним људским драмама од средине марта до данас. Најтеже је када болест напредује толико да пацијент мора на респиратор, а ужасно је уколико се пробуди док га интубирају.

- Некада се ситуација не може идеално проценити, па се пацијенти делимично пробуде. Када после то причају, видите сву страхоту те ситуације. Под лековима имају измењену перцепцију и њихова претходна искуства комбинују се са стварношћу. Један пацијент је био убеђен да учествује у снимању филма али га ништа га није болело. Када су на неинванзивном вештачком дисању, прикачени на репсиратор али неинтубирани, пацијенти се понекад боре за ваздух, врло су свесни тога да су на ивици провалије и труде се да испоштују све што тражите. А онда виде поред себе некога кога интубирате, касније тај пацијент понекад умре. Они све то гледају, не можемо да их издвојимо, јер сви су на интензивној нези. Ми не знамо шта је у њовим главама, али могу да замислим какав је то немир и страх - рекао је професор Предраг Стевановић.

(Објектив)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СРБИ ВИШЕ НЕ МОГУ ДА ПУТУЈУ БЕСПЛАТНО У ОВУ ЕВРОПСКУ ЗЕМЉУ: Треба вам посебна дозвола, ево колико кошта

СРБИ ВИШЕ НЕ МОГУ ДА ПУТУЈУ БЕСПЛАТНО У ОВУ ЕВРОПСКУ ЗЕМЉУ: Треба вам посебна дозвола, ево колико кошта

ЕВРОПСКИ држављани који путују у Велику Британију од данас морају имати дигиталну пропусницу за улазак у земљу, за коју британска влада тврди да ће побољшати безбедност граница.

02. 04. 2025. у 10:16

Коментари (0)

МАМА И ТАТА СУ НАМ УМРЛИ, НАЈСТАРИЈА САМ И БРИНЕМ О ЊИМА Сестре Милаковић живе у кући која се распада и маштају само о једној ствари