ТИОДОРОВИЋ О СЛАВАМА У ДОБА КОРОНЕ: Крсне славе треба организовати, али да се поштују мере

Танјуг

05. 10. 2020. у 09:47

ЕПИДЕМИОЛОГ Бранислав Тиодоровић каже да крсна слава треба да се слави, да је то леп и важан обичај за сваку породицу, али уз поштовање мера превенције због епидемије вируса корона.

ТИОДОРОВИЋ О СЛАВАМА У ДОБА КОРОНЕ: Крсне славе треба организовати, али да се поштују мере

Фото: Танјуг/Влада Републике Србије/Слободан Миљевић

"Славе треба организовати, ту нема дилеме. Потребно је да сваки домаћин размисли како ће створити услове, како ће се безбедно одвијати то важно породично славље које представља традицију, али и будуцност", рекао је Тиодоровић за ТВ Пинк.

Он је нагласио да сваки домаћин треба да крене од тога колика му је просторија где слави, колико гостију ту може да прими.

Епидемиолог каже да је заговорник да се славе славе у кући и да није за то да се славе у кафанама.

"Потребно је обезбедити освештење водице, а наши свештеници су спремни да поштују све мере и на тај начин можемо славити", рекао је он и навео да је важно и код припреме јела за славу спроводити мере превенције - стално прати руке, дезинфиковати површине.

"Већина наших грађана се понаша одговорно и зато сада имамо добар резултат. Окружени смо са свих страна лошом епидемиолошком ситуацијом, морамо бити опрезни да очувамо тренутну ситуацију", навео је он.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

ПУТИНЕ, ИЗАЂИ! Позвао руског председника на двобој - бизаран видео кружи интернетом

"ПУТИНЕ, ИЗАЂИ!" Позвао руског председника на двобој - бизаран видео кружи интернетом

НЕОБИЧАН снимак кружи мрежама, а на њему се види младић који стоји на Црвеном тргу и изазива председника Русије Владимира Путина на двобој. Међутим, снимак није стваран, већ је направљен уз помоћ вештачке интелигенције, али са јасним циљем.

18. 03. 2026. у 18:34

Коментари (0)

КАДА СУ ЦВЕТАЛЕ ЛАЖИ: Моћ пропаганде у нашем добу - Лаж се прошири светом пре него што истина устане из кревета