ИСПИТ ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА: Ево шта је ђаке намучило на државној матури
"БАНОВИЋ Страхиња" и акценти намучили су ђаке трећег разреда гимназија и средњих стручних школа на испиту из српског језика који је полаган у оквиру пилот пројекта државне матуре.
Илустрација Фото: И. Маринковић
Данас је провера знања из математике, а сутра се у гимназијама полаже тест из неког општеобразовног предмета, а у стручним школама тест из стручних предмета.
У тестирању учествује 101 школа - 50 гимназија, 38 средњих стручних школа, три уметничке и 10 средњих трогодишњих школа. Не учествују сви ученици трћег разреда, већ највише два оделења из изабраних школа.
Иначе, прва званична државна матура планирана је за јуни 2022. године и она би требало да земени пријемни испит на факултетима.
Препоручујемо
ЗБОГ ОВЕ ПОЈАВЕ НАЈАВЉЕН И НАЈВИШИ СТЕПЕН УПОЗОРЕЊА: Ево шта очекује који део земље
23. 01. 2026. у 14:51
ОД СУТРА ИЗМЕНЕ У САОБРАЋАЈУ: Наредна три дана ова линија мења трасу
23. 01. 2026. у 14:28
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)