"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: Грађани Србије од 1. новембра могу у Грчку, али под овим условима
АМБАСАДА Грчке у Београду издала је упутство за све власнике некретнина из Србије који у њихову земљу треба да уђу ради измирења обавеза у вези са њиховим некретнинама.
Фото: Депоститпхото
Према њиховом упутству од 1.новембра 2020. године ће се дозвољавати улазак до 400 особа сваког месеца, лицима са сталним настањењем у Републици Србији. Услов за то је да се поднесе захтев за издавање специјалне дозволе за улазак у Грчку.
Захтев се подноси електронски, преко мејла Конзуларног одељења Амбасаде Грчке у Београду (grcon.bel@mfa.gr) и треба да садржи следећу документацију:
- Доказ о сталном настањењу у Републици Србији (држављани Републике Србије подносе фотокопију пасоша)
- Фотокопија формулара Е9 (засебно за сваког власника).
- Путно осигурање које покрива Ковид 19.
Амбасада Грчке упозорава да у њихову земљу дозвољен улазак искључиво власнику некретнине, а не и члановима његове/њене породице.
Такође, улазак у земљу је могућ авионом, преко Међународног аеродрома у Атини "Елефтериос Венизелос", или друмским саобраћајем преко граничног прелаза "Промахонас".
Власници су такође дужни да при уласку у Грчку на граничном прелазу покажу:
- Потврду коју издаје Конзуларно одељење Амбасаде Грчке у Београду, заједно са фотокопијом формулара Е9.
- Валидно попуњен PLF формулар и QR код (travel.gov.gr).
- Потврду на енглеском језику да су негативни на лабораторијску контролу на вирус COVID-19 (PCR тест), који је урађен највише 72 сата пре уласка у Грчку.
Препоручујемо
ГРЧКА УВОДИ БЛОКАДУ ЗБОГ КОРОНЕ: Под катанац иду омиљена места туриста из Србије
29. 10. 2020. у 11:41
ГРЧКА ОПЕТ ОБАРА КОРОНА РЕКОРДЕ: Више од 1000 заражених, преминуло 12 особа
27. 10. 2020. у 17:41
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)