ДИГИТАЛИЗАЦИЈА АПР-А: Министарка пружила подршку
МИНИСТАРКА привреде Анђелка Атанасковић изразила је данас спремност да министарство пружи подршку у реализацији будућих планова Агенције за привредне регистре нарочито у области дигитализације, саопштено је из Министарства.

Фото Танјуг
Уводењем електронских услуга смањила би се сувишна папирологија и додатно унапредило пословање привредних субјеката, истакла је она после посете АПР-у где је разговарала са директором Миланом Лучићем о плановима те агенције.
До посете је дошло у оквиру упознавања са ресором и радом агенција у надлежности министарства.
Атанасковић је истакла значај АПР-а из перспективе привредника којима транспарентни подаци из електронских регистара представљају драгоцени извор информација које значајно олакшавају пословање и уносе вецу правну сигурност.
Лучић је министарку упознао са надлежностима и текућим пословима Агенције, као и радом архива АПР у Раковици у оквиру којег ће корисници моћи, још на једном месту, да обављају административне послове у Агенцији.
Представници Агенције су упознали министарку привреде и њене сараднике са активностима које су предузете на обједињавању архиве значајне за привреду земље, која датира од 1947. године до данас и коју цини око 35 км папирне архивске грађе и документарног материјала.
Ради се о грађи насталој у раду Агенције као и она која је преузета од других државних органа у цијој је надлежности било вођење регистара пре оснивања Агенције.
Архива је делом и електронска архива, са скенираним документима, а грађани могу да приступе комплетној архиви у просторијама АПР у Бранковој улици и у Улици ослободења 1б у Раковици.
Министарка је изразила задовољство због начина на који је Агенција за привредне регистре успела да реши проблем збрињавања и чувања архивске граде, као културног добра од посебног значаја, пре свега, за целокупну привреду, наводи се у саопштењу Министарства.
Препоручујемо

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић
ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.
07. 06. 2025. у 11:30
Коментари (0)