НОВИ САСТАНАК КРИЗНОГ ШТАБА: Разматраће се строже мере, скок броја заражених забрињавајућ

Новости онлине

08. 11. 2020. у 11:03

ЗАБРАЊЕНО је окупљање више од пет људи, у затвореним и отвореним просторима, мада уз бројне изузетке, док су средњошколци и ђаци из Војводине добили непредвиђени јесењи мини распуст од 11. до 15. новембра.

НОВИ САСТАНАК КРИЗНОГ ШТАБА: Разматраће се строже мере, скок броја заражених забрињавајућ

Фото: Танјуг

Ове мере донете су на састанку Кризног штаба који је одржан у петак, али би нове, по свему судећи, могле да буду на столу чланова овог тела већ наредних дана! То је обелоданио и градоначелник Београда др Зоран Радојичић.

- Локални кризни штабови могу да доносе индивидуалне одлуке, али Београд с обзиром на своју величину те одлуке доноси заједно са Републичким кризним штабом. Ново заседање Кризног штаба је заказано за почетак следеће недеље и у складу са ситуацијом доносићемо одређене мере. Једна од сугестија је да се у угоститељским објектима смањи гласноћа музике, јер она подстиче госте на гласно причање и на тај начин појачано ширење заразе – рекао је Радојичић.

Друга мера која би могла да буде поново предложена, а коју сви покушавају да избегну, свакако је скраћивање радног времена кафића и других угоститељских објеката.

- Без обзира што може да погоди угоститељство и туризам, требало би што пре да ограничимо рад угоститељских објеката од 23 на 21, или 20 часова, а то може свака локална заједница - рекао је пре неколико дана за "Блиц" др Бранислав Тиодоровић, члан Кризног штаба за борбу против ковида-19.

Фото Танјуг

Наравно, све ће умногоме зависити од бројева наредних дана: како новозаражених, тако и оних пацијената који захтевају болничко лечење, али и броја преминулих.

- Са одлуком о евентуалном скраћењу радног времена угоститељских објеката, или њиховом затварању, сачекаћемо два-три дана - рекао је синоћ председник Србије Александар Вучић.

Подсетимо, јуче смо имали рекордних 2.677 новооболелих у року од 24 часа, али је исто тако веома забрињавајући нови скок Коновог коефицијента који је сада скоро 24 одсто, што значи да је скоро сваки четврти тестирани био позитиван на ковид-19!

Пред Србијом је 10-15 дана током којих се очекује главни удар у трећем таласу короне, председник Србије Александар Вучић је за данас најавио више од 3.000 новозаражених, па не чуди што нам веома брзо следи ново окупљање Кризног штаба.

(Блиц)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТО ЈЕ ИСТИНА Илон Маск хитно реаговао на објаву Виктора Орбана о УСАИД-у (ВИДЕО)

"ТО ЈЕ ИСТИНА" Илон Маск хитно реаговао на објаву Виктора Орбана о УСАИД-у (ВИДЕО)

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан назвао је на друштвеној мрежи Икс организацију УСАИД чудовиштем створеним да сломи, сруши и нагриза слободу и независност нација, након чега је милијардер Илон Маск на то одговорио "истина".

23. 02. 2025. у 15:10

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

БРИТАНСКИ министар спољних послова Дејвид Лами изјавио је данас да ће у понедељак објавити листу мера у оквиру новог, великог пакета санкција Русији, пренели су данас британски медији.

23. 02. 2025. у 10:05

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: Никада нисам био срећнији, осим можда као дете

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: "Никада нисам био срећнији, осим можда као дете"

ЖИВОТНЕ приче које се крију иза монаха на Светој Гори представила је грчка телевизија "Скај" у емисији "ПримеТиме". Пред камерама су се нашли један Кинез који је постао монах, један студент из Солуна који је одмах након дипломе изабрао монаштво, монах који живи у самоћи последње 24 године.

23. 02. 2025. у 11:28

Коментари (0)

МА, КАКВА НБА ЛИГА, ХОЋУ ДА ИГРАМ У СРБИЈИ! Звезда Русије изненадила многе