УСКОРО ИМАМО ДВЕ СЛАВЕ, ВОДИТЕ РАЧУНА: Др Кон упозорава - морамо да зауставимо вирус

Танјуг

12. 11. 2020. у 22:21

ЕПИДЕМИОЛОГ Предраг Кон изјавио је вечерас да епидемија корона вируса мора да се заустави, а да је то могуће само ако се ускрате контакти, што подразумева одређене мере које би требало спроводити.

УСКОРО ИМАМО ДВЕ СЛАВЕ, ВОДИТЕ РАЧУНА: Др Кон упозорава - морамо да зауставимо вирус

Предраг Кон / Фото Танјуг

Кон је у специјалној емисији РТС-а рекао да мере, ако се схватају оштро, онда би требало да буду орочене и да се јасно каже да ће трајати две недеље, па да се види какви су резултати.

Навео је да данас нису донете мере, да је председница владе добро чула шта се предлаже и да је рекла да ће размислити.

- Сад смо на неком одлучивању, премишљању- рекао је Кон и додао да се тражи баланс и оно што је најповољније.

Подсећа и да је данас усвојен закон који омогућава контроле и да је све то значајно, али упозорава да време иде и да стоји над вратом.

Кон је поручио да би требало спречити контакте, а да су они најзначајнији на местима забаве, ноћног живота и клубова, или где се седи дуго без маски.

- Ми смо пред викендом, то су дани најинтензивнијих контаката. Имамо и две славе. Водите рачуна о свом здрављу, носите маске, избегавајте скупове, понашајте се рационално

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КРЕМЉ ОБЈАВИО УСЛОВЕ ЗА САСТАНАК ПУТИНА И ЗЕЛЕНСКОГ: Прво мора ово да се догоди!

КРЕМЉ ОБЈАВИО УСЛОВЕ ЗА САСТАНАК ПУТИНА И ЗЕЛЕНСКОГ: Прво мора ово да се догоди!

СУСРЕТ украјинског председника Владимира Зеленског и председника Русије Владимира Путина је могућ уколико делегације Украјине и Русије постигну одређене договоре, изјавио је портпарол руског председника Дмитриј Песков у обраћању новинарима.

17. 05. 2025. у 11:48

АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ ОТКРИВАЈУ: Русију ће на преговорима у Истанбулу представљати ова два званичника

АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ ОТКРИВАЈУ: Русију ће на преговорима у Истанбулу представљати ова два званичника

ВИСОКИ бивши званичник Кремља, који је желео да остане анониман због осетљивости теме, рекао је да ће Русију на предстојећим преговорима у Истанбулу представљати министар спољних послова Сергеј Лавров и саветник председника за спољну политику, Јуриј Ушаков, објавио је лист Вашингтон пост.

14. 05. 2025. у 09:19

Коментари (3)

Yандеx Србија уводи праћење јавног превоза уживо у Београду