ВЕСИЋ УПОЗОРИО: За несавесне следе казне! Ево шта је рекао о полицијском часу и новим мерама

ЗАМЕНИК градоначелника Горан Весић изјавио је да видљиве резултате примене владиних мера против короне очекује за неколико дана.

ВЕСИЋ УПОЗОРИО: За несавесне следе казне! Ево шта је рекао о полицијском часу и новим мерама

Novosti

- Тек за седам дана очекујемо резултате. Увели смо мере како би се зауставио тренд заражених - рекао је Весић.

Каже да град Београд није доносио никакве мере, само је појаснио оне постојеће, а које се односе на коришћење такси возила.

- Данас смо у договору са удружењима таксиста забранили да клијенти који улазе у такси возила не могу да буду без маски и не могу да се возе напред. То је учињено и због возача и због путника - рекао је Весић.

Како је истакао за град је најважније да се нове као и старе мере поштују, а као најважнију меру навео је ношење маски.

Весић је истакао и да недавно усвојени Закон о заштити становништва од заразних болести, није донет да би се грађани кажњавали, већ да људи разумеју да у јавном превозу морају да носе маску.

- Морамо да носимо маску када смо у затвореном простору, а посебно када смо у јавном превозу, како бисмо сачували и себе и друге - рекао је Весић.

Он је истакао да су нове мере уведене како би се казнили несавесни угоститељи који су намерно организовали концерте и нису водили рачуна о људима који могу да се заразе.

Весић је додао да грађани посебно треба да избегавају јавна окупљања.

- Нажалост највећи број новозаражених посебно мислим на оне млађе људе долази са прослава, журки и концерата, они заразе старије и тако се даље шири зараза - рекао је Весић.

Како каже посебно ће бити важан петак, када су они који су кршили мере организовали концерте и журке.

- Ако се мере буду успешно спроводиле у наредне две недеље, вероватно ћемо смањити број заражених и што пре се вратити нормалном животу. Не верујем да ће имати потребе за увођењем полицијског часа - рекао је Весић.

Он је додао да грађани морају да науче да живе са короном.

- Морамо да научимо да живимо са короном, све док не дође вакцина или неки други лек који је клинички испитан и док се не решимо овог вируса и епидемије - рекао је Весић.

Заменик градоначелника је изјавио да је од вечерас на даљинско грејање укључена болница "Свети Сава", која се налази у ковид систему.

(Курир)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Меси питао хрватског фудбалера: ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН, он каже: Угасио сам га!

Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"

СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.

23. 06. 2026. у 16:05

Коментари (0)

Имају најчистија срца: Ово су три најплеменитија знака хороскопа