ПАМТИЋЕМО ГА ПО БЛАГОСТИ, МУДРОСТИ И ОДМЕРЕНОСТИ: Градоначелница Сотировски и грађани Ниша жале због смрти Патријарха

Ј.Ћосин

20. 11. 2020. у 10:34

- СА великом тугом примили смо вест о смрти Његове светости патријарха српског Иринеја. Жалост према нашем суграђанину и нашем Епископу који је на том месту био пуних 45 година када је изабран за српског патријарха, осећају не само верујући, већ сви грађани Ниша.

ПАМТИЋЕМО ГА ПО БЛАГОСТИ, МУДРОСТИ И ОДМЕРЕНОСТИ: Градоначелница Сотировски и грађани Ниша жале због смрти Патријарха

Фото: Принтсцреен/Јутјуб

Овим речима од патријарха српског господина Иринеја, опростила се градоначелница Ниша, Драгана Сотировски.

- Српској православној цркви и верницима изражавам најдубље саучешће уз саосаћање због великог и непрежаљеног заједничког губитка.

- Памтићемо га по својој благости, по мудрости и одмерености, некога ко је имао за све нас увек реч утехе, некога који је знао да помири завађене, да подстакне, да надахне и да инспирише. Нишка епархија са Његовим доласком започиње свој успон, обнављају се и граде цркве и манастири, обнављају стари и заборављени обичаји. Његова светост, наш патријарх, наш владика – остаје са нам - истакла је она. 

Подсетимо, патријарх Иринеј упокојио се данас у 90. години од последица корона вируса у ковид болници ВМЦ Карабурма.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет

ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет

ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.

13. 02. 2026. у 12:40

Коментари (0)

ОСЕЋАЈ СЕ ЛАГАНО, А СИТО УЗ BOOM BOX SMOOTHIE