ИСТОРИЧАР МИЛОШ КОВИЋ ЗА НОВОСТИ: Смрт патријарха Иринеја и митрополита Амфилохија је завршетак једне епохе
ВАНРЕДНИ професор на Филозофском факултету Универзитета у Београду, историчар Милош Ковић дошао је данас на сахрану патријарха Иринеја.
Фото: Новости
Он је, у изјави за Новости, рекао да је смрт патријарха Иринеја, митрополита Амфилохија и владике Милана крај једне епохе.
- Одлазак сваког патријарха СПЦ је завршетак једне епохе. Видели смо шта је то значило када нас је на овом свету напустио патријарх Павле. Са патријархом Иринејем завршава се једна епоха, и то видимо и по томе што су се готово у исто време упокојили и митрополит Амфилохије и владика Милутин. Долази ново време, које не мора да буде лоше по нас. У Црној Гори смо после дужег времена осетили укус победе, и у ту победу нас је водила СПЦ. Ако се тако настави можда ћемо сведочити да је у време патријарха Иринеја посејано семе победе. И да ће можда време које ће доћи донети још неке веће победе. Односи снага у свету се мењају и ако будемо паметни, то све може да буде у нашу корист - рекао је професор Ковић.
Фото: Новости
Он је поручио да се точак секуларизма, покренут у 18. веку сада успорио и да се свуда у свету може приметити обнова побожности. Професор ове промене посматра са оптимизмом.
- Што се тиче цркве, тај точак секуларизма који је покренут у 18. веку успорио је свој ход. И то видимо и на западној хемисфери и у САД - ми видимо обнову побожности. И то је такође нешто што може да значи боља времена за СПЦ. Дакле оно што се од нас тражи у будућности, по мом мишљењу, јесте да схватимо где је наша снага, где су кладенци наше виталности. Да разумемо да њих чува СПЦ и да чувамо своју цркву и онда ће она сачувати нас. Да будемо трезвени и да настојимо да мало боље разумемо свет - рекао је историчар Милош Ковић за Новости.
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ИСПЛИВАО СНИМАК: Шериф пева - "Смрадови су преко Дрине прешли" - а тврди да песму никад није изводио
БУРА око фотографије и снимка фолкера Аце Лукаса са Насером Орићем, некадашњим командантом јединица Армије РБиХ у подручју Сребренице током рата у Босни и Херцеговини, не стишава се. И даље актери "кафанског сусрета" изазивају велику пажњу, а сад је у центру певач Шериф Коњевић, који је позвао српског певача да присуствује приватној прослави у ресторану у центру Сарајева, где је био позван и Насер Орић.
02. 12. 2025. у 12:35
Коментари (1)