ИЗГУБИО БИТКУ СА КОРОНОМ: Преминуо Мирољуб Јовановић – Мика Тамбура

Д.А.

03. 12. 2020. у 08:37

ДУГОГОДИШЊИ уредник РТВ Белле амие, културни радник, музичар и оснивач легендарне групе Лутајућа срца Мирољуб Јовановић – Мика Тамбура, преминуо је од последица вируса короне у 69. години живота.

ИЗГУБИО БИТКУ СА КОРОНОМ: Преминуо Мирољуб Јовановић – Мика Тамбура

Фото: Јутјуб/ Filmski susreti Nis 2016

Мирољуб Јовановић је рођен 21. маја 1951. године. Основну и средњу школу завршио је у Нишу. Дипломирао је на Факултету заштите на раду. На место уредника музичко-забавног програма у Дому културе Јосип Колумбо дошао је 1974 где 1978.постаје директор,а 1986. изабран је за помоћника управника Народног позоришта.Скоро 30 година провео је у медијима, од 1993. када је био главни И одговорни уредник прве приватне радио станице у Нишу, Белами радија.

У раној младости оснива групу “Лутајуца срца“ која побеђује на фестивалу у Суботици са песмом “Још мало“ која постаје евергрин,а група је освајала награде и на фестивалу у Сарајеву и Загребу. Група је 1974. изабрана да представља Југославију на фестивалу у Бремену. Ове године су Лутајућа срца обележила 50 година рада.

Његов допринос развоју културног живота града Ниша је немерљив.Мирољуб Јовановић је био дугогодишњи организатор Филмских сусрета и Хорских свечаности и један од оснивача Нишких музичких свечаности, галерије Нишког културног центра, а био је и организатор Фестивала савремени српски филм у Бечу.

Иза себе је оставио двојицу синова, ћерку и унука.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.

05. 06. 2025. у 17:05

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.

07. 06. 2025. у 11:30

Коментари (2)

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)