ГОРАН ВЕСИЋ САОПШТИО ЛЕПУ ВЕСТ: Стиже 12 мобилних кућа у Петрињу и Глину

Танјуг

04. 01. 2021. у 22:56

У Петрињу и Глину вечерас стиже 12 мобилних кућа од 30, колико је купила Митрополија загребачко-љубљанска Српске православне цркве, од донације у износу од 100.000 евра коју је 31. децембра уплатио Град Београд, саопштио је заменик градоначелника Београда Горан Весић

ГОРАН ВЕСИЋ САОПШТИО ЛЕПУ ВЕСТ: Стиже 12 мобилних кућа у Петрињу и Глину

Фото. Фејсбук/Горан Весић

Он је позвао на Фејсбуку све грађане и компаније из Београда који могу да помогну донацијом Митрополији загребачко - љубљанској како би обезбедили помоћ за угрожено становништво погођено земљотресом.

Весић је 31. децембра објавио да је Град Београд уплатио донацију Митрополији загребачко-љубљанској у износу од 100.000 евра како би Митрополија купила 30 мобилних јединица површине 15 квадрата са тоалетом.

- Ове мобилне домове српска црква ће уступити најугорженијим породицама у Хрватској, које су остале без крова над главом - навео је тада Весић после телефонског разговора са митрополитом Порфиријем.

Претходно је на Твитеру СНВ, уз снимак конвоја, објављено да стижу из Сребренице контејнери које је наручила Митрополија.

Дан након разорног земљотреса, који је 29. децембра 2020. погодио подручје Сисачко-мославачке жупаније, Српско народно веће (СНВ) је покренуо хуманитарну акцију "Банија је наша кућа", у којој се прикупљају средства на посебан жиро рачун.

У Петрињу и Глину вечерас стиже 12 мобилних кућа од 30 колико је купила Митрополија загребачко-љубљанска Српске...

Posted by Горан Весић on Monday, January 4, 2021

У четвртак 31. децембра, подељено је првих 10 контејнера који су отишли унесрећенима у Мајске пољане, Кнезовљане, Горњу Бачугу, Доњи Класнић, град Глину и село Моштаницу, саопштило је Српско народно веће.

У сарадњи с Митрополијом загребачко-љубљанском, која је врло активна у помоћи Горњокарловачкој епархији надлежној за подручје погођено потресом, анимирају се привредне и друге структуре из Босне и Херцеговине и Републике Србије.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: Са тиме би могли заузети средње велику европску државу

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"

РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.

10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.

10. 08. 2025. у 18:11

Коментари (0)

ОВО ЋЕ ИЗАЗВАТИ МНОГЕ РЕАКЦИЈЕ: Ево шта су делије ноћас урадиле поводом дешавања у Црној Гори (ФОТО)