ДАНАС ПОЧИЊЕ ШКОЛА: Ево каква правила важе у другом полугодишту - ко прати наставу од куће, а ко из учионице?
ЗИМСКИ распуст за основце и средњошколце завршен је и настава у другом полугодишту почиње данас.

Фото: М. Анђела
Нижи разреди основне школе наставу ће пратити уживо у школи, док ће старији основци (од петог до осмог разреда) и средњошколци наставу пратити комбиновано – уживо и онлајн.
За старије основце то углавном значи да један дан иду у школу, други дан наставу прате онлајн, док средњошколци недељу дана иду у школу, а недељу дана прате на даљину.
Школе које имају мањи број ученика могу да организују комплетну наставу уживо.
Часови трају пола сата, а као и на почетку школске године одељења се деле у две групе (група не сме да има више од 15 ученика), обавезне су маске за ученике на улазу у школу, док кад седну у клупе могу да их скину.
За запослене у школи обавезно је да носе маску нон-стоп током боравка у школи.
Препоручујемо

ЧЕКА НАС ТЕМПЕРАТУРНИ ШОК: На снази наранџасти метеоаларм, у среду из минуса у плус 15!
18. 01. 2021. у 07:08

ДРАМА НА НЕБУ: Земља која се граничи са Србијом дигла борбене авионе због руских дронова
У РУМУНИЈИ је била проглашена ваздушна узбуна у округу Тулча због масовног напада руских дронова на Украјину, саопштило је данас румунско Министарство одбране.
02. 07. 2025. у 11:13

"МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ" Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи
ЈУЖНА Европа суочава се са жестоким топлотним таласом - температуре прелазе 40 степени Целзијуса, а у шпанској покрајини Уелва измерено је рекордних 46 степени, што је највиша јунска температура у историји земље. Истовремено, Италија, Грчка, Португалија и Западни Балкан такође бележе рекордне врућине, праћене шумским пожарима и људским жртвама.
01. 07. 2025. у 11:45

АГЕНТ МОСАДА У ПОЛИТИЧКОМ ВРХУ СИРИЈЕ: Вешање израелског шпијуна снимано и преношено уживо (ФОТО/ВИДЕО)
МНОГИ га сматрају најбољим израелским шпијуном икада. Са лажним идентитетом сиријског муслимана рођеног у Либану, Ели Коен је имао један циљ - да као оперативац Мосада сазна поверљиве информације које ће користити Израелу.
01. 07. 2025. у 12:48
Коментари (0)