СРБИЈА СЕ ПОНОВО ЗАБЕЛЕЛА: РХМЗ је за уторак издао ново упозорење
КАКО су нам метеоролози и најавили, након топлог викенда, понедељак нам је донео нагло захлађење, али и снег.

Фото: Принтскрин
Иако смо данас у већем делу Србије имали краће сунчане интервале, с првим мраком кренула је прво лагана кишица која се, како вече одмиче, полако претвара у снег.
Неколико центиметара мокрог снега пало је вечерас у Ужицу, док су се брда око града забелела још у касним поподневним сатима. Температура је три степена у плусу па се снег не задржава на улицама.
Јутра у минусу
Метеоролози најављују да ће у планинским пределима доћи до повећања, а у току ноћи ка уторку и до стварања снежног покривача и у нижим пределима. Тако да нас до сутра ујутру очекује бар десетак центиметара снега у нижим пределима.
Сутра нас очекује у централним и јужним деловима претежно облачно време, местимично са слабим снегом који ће узроковати мање повећање висине снежног покривача у већем делу Србије, док ће у Војводини бити претежно суво.
Минимална температура биће од -2 на северу до 1 степен Целзијуса на југу и у Неготину, а максимална од 1 до 4 степена, колико ће бити у Неготину.
Сличне температуре ће се задржати и наредних дана током недеље уз слаб јутарњи мраз и могућ снег, док ће за викенд поново доћи до побољшања времена, те ће температуре бити у мањем порасту.
Такође, Републички хидрометеоролошки завод (РХМЗ) издао је хидролошко упозорење о повећању водостоја на рекама поготово на Јужној Морави где ће ниво воде потенциално прећи ниво редовних одбрана од поплава.
- Током 26. јануара на Лиму, Ибру, доњим токовима Топлице и Јужне Мораве са притокама, као и на Белом и Црном Тимоку водостаји ће достићи и незнатно превазићи границе редовне одбране од поплава, а код Мојсиња на Јужној Морави и границу ванредне одбране од поплава - стоји а сајту РХМЗ.
До четвртка претежно облачно и хладно, у уторак и среду понегде са слабим снегом, у ноћи између четвртка и петка киша. Од петка топлије, повремена наоблачења с кишом, у вишим планинама са снегом.
(Блиц)
Препоручујемо

УПОЗОРЕЊЕ ЛЕКАРА: Због великих температурних разлика можете осећати ове симптоме
21. 01. 2021. у 18:30

"ТО ЛИЦЕ, ТЕ УСНЕ..." Трамп поново изазвао пажњу коментаром о својој портпаролки Каролин Левит (28)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поново је доспео у жижу јавности због необичног коментара о изгледу портпаролке Беле куће Каролин Левит.
14. 10. 2025. у 14:48

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.
14. 10. 2025. у 13:06

ГОВОРИО САМ "НЕМОЈ", НИЈЕ МЕ ПОСЛУШАО: Хасан продао кућу, син му се коцкао - "То су златни гени"
“Немој то сине, тата је прошао све”
22. 10. 2025. у 10:27
Коментари (0)