ЛЕГАЛИЗУЈУ СЕ ИСТОПОЛНИ БРАКОВИ У СРБИЈИ? Министарство за људска и мањинска право покреће процедуру

28. 01. 2021. у 12:26

МИНИСТАРСТВО за људска и мањинска права и друштвени дијалог објавило је данас три јавна позива за укључивање ОЦД (организација цивилног друштва) у радне групе за израду „три важна закона“ – Закон о забрани дискриминације, Закон о родној равноправности и Закон о истополним браковима.

ЛЕГАЛИЗУЈУ СЕ ИСТОПОЛНИ БРАКОВИ У СРБИЈИ? Министарство за људска и мањинска право покреће процедуру

Фото: Депоситпхотос

Циљ свих ових јавних позива је да се „кроз јаван и транспарентан процес изврши избор три организације цивилног друштва чији ће представници бити предложени на именовање за чланство у Радној групи за израду поменутих закона.

Рок за подношење пријава за чланство у радним групама за израду Закона о забрани дискриминације, Закона о родној равноправности и Закона о истополним браковима истиче у понедељак 1. фебруара, у 10 часова, наводи Министарство.

(Спутњик.рс)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
УКРАЈИНА ИЗДАЛА УПОЗОРЕЊЕ: Руси ће ноћас лансирати ракету која може да носи нуклеарно оружје

УКРАЈИНА ИЗДАЛА УПОЗОРЕЊЕ: Руси ће ноћас лансирати ракету која може да носи нуклеарно оружје

РУСИЈА планира „тренажно“ лансирање интерконтиненталне балистичке ракете РС-24 „Јарс“ у ноћи између 18. и 19. маја, саопштила је украјинска војна обавештајна служба (ГУР) 18. маја.

18. 05. 2025. у 15:55

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)

РУМУНСКИ председнички кандидат и лидер националистичке странке Алијанса за уједињење Румуна Ђорђе Симион и фаворит на прошлогодишњим поништеним изборима, Калин Ђорђеску, полиција је извела са бирачког места у Могошоаји (предграђу Букурешта).

18. 05. 2025. у 09:54

Коментари (5)

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Не може да верује шта јој је Француска урадила